Найефективніший метод лікування катаракти.

Катаракта – це помутніння кришталика ока. Сітківка перестає отримувати необхідну кількість світла – якщо нічого не робити, хвороба прогресуватиме і може призвести до повної втрати зору. Катаракту слід лікувати одразу при її виявлені, так Ви збережете свій зір та уникнете розвитку будь-яких ускладнень.

В даний час не існує ліків або фізіотерапевтичних приладів, які могли б повернути прозорість помутнілого кришталика. За допомогою очних крапель та лікувальних процедур можна затримати розвиток катаракти, але не можна повернути порушений зір. Єдиним ефективним методом лікування катаракти є хірургічний. 

Довгий час основним видом оперативного лікування при катаракті була екстракапсулярна екстракція. Ця операція вимагала досить великого розрізу – 10 – 12 мм, накладання швів та обов’язкового перебування пацієнта у стаціонарі. У крайніх випадках проводилася інтракапсулярна екстракція – це найбільш травматична операція з усіх можливих при катаракті.

Нині золотим стандартом офтальмології визнано передову мікрохірургічну методику — факоемульсифікацію з імплантацією інтраокулярної лінзи. Це найбезпечніший і найефективніший метод лікування катаракти. При факоемульсифікації виконується невеликий розріз, який вимагає накладання швів. Вся операція займає близько 20 хвилин та проводиться без госпіталізації.

Останнім часом почали застосовуватися лазерні методи, схожі на факоемульсифікацію, але замість ультразвуку в них використовується лазер. На даний момент лазерні операції є найдорожчим видом хірургічного лікування катаракти.

Що таке факоемульсифікація катаракти?

Сенс цієї операції в тому, що через маленький розріз вводиться зонд, який шляхом ультразвукового впливу перетворює кришталик на рідину і виводить її з ока. При цьому капсула кришталика залишається на місці. У цю капсулу за допомогою того ж зонда вводиться у складеному стані лінза, яка потім розгортається та фіксується.

Факоемульсифікація – це справжнє рукотворне диво, адже людина починає добре бачити вже на операційному столі. Остаточне відновлення зору відбувається протягом тижня. Важливо, що після операції пацієнт одразу може вести звичний спосіб життя, обмеження на фізичні навантаження мінімальні.

У ті роки, коли основним видом лікування катаракти була екстракапсулярна екстракція, пацієнтам доводилося чекати, доки катаракта стане зрілою. При цьому люди були змушені протягом кількох років миритися з поступовим зниженням зору та зазнавати погіршення якості життя. Для проведення факоемульсифікації не потрібно чекати дозрівання катаракти. Більше того, позбавлятися катаракти слід якомога раніше, поки патологічний процес не вразив усі шари кришталика. Як тільки зір почав знижуватися, робити операцію можна і потрібно.

У Медичному центрі AstraMed катаракту лікують методом факоемульсифікації, наші досвідчені та висококваліфіковані лікарі-офтальмологи використовують сучасне обладнання при проведені операції, що дозволяє безпечно та ефективно вилікувати катаракту та повернути хороший зір кожному пацієнту. Також у нас Ви можете пройти якісну діагностику органів зору, при появі будь-яких неприємних симптомів, наші фахівці виявлять причину їх появи та підберуть ефективне лікування для їх усунення.

Найефективніший метод лікування катаракти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори