Найважливіше про причини болю в очах.

Якщо очі болять і сльозяться, приємного мало – але причини виникнення цих відчуттів можуть бути зовсім не зрозумілими, і це ускладнює проблему. Складно вирішити таку проблему, коли не знаєш, що викликало ї появу.

Чому виникає біль в органах зору?

Причин, через які можна довго страждати від болю в очах, дуже багато. Деякі очевидні відразу, а частина може діагностувати лише лікар-офтальмолог. На що звернути увагу і як боротися з неприємним свербінням, пухлинами та почервоніннями – розповімо докладніше.

Перш ніж вирішувати, що робити, якщо болять очі, треба встановити, чому цей біль виник — і в деяких випадках все ясно з першого погляду. До таких причин належать:

  1. В око потрапило стороннє тіло, яке сильно заважає і завдає дискомфорту.
  1. Ви одягли невідповідні контактні лінзи чи використовуєте неправильні окуляри, через що очі почервоніли та болять.
  2. Біль виник у результаті травми – наприклад, забиття через падіння або удар.
  3. Ви надто довго працювали за комп’ютером і постійно терли очі.
  4. Ви часто проводите час із книгою, але при цьому нехтуєте окулярами для читання.

Іноді може т одне турбувати болем лише праве або ліве око – найчастіше це пов’язано з окулярами, в які вставлені різні лінзи. Одна може бути підібрана бездоганно, а ось з другої лікар помилився — і результат плачевний. У такому разі треба негайно бігти до фахівця та просити поміняти окуляри.

Які захворювання провокують біль в очах?

Больові відчуття в очах можуть викликати й різноманітні захворювання, серед яких можна виділити наступні:

  1. Кон’юнктивіт – запальний процес, через який виникає відчуття піску в очах. Також вони червоніють, з’являються виділення. Якщо око опухло і болить, то велика ймовірність, що виною всьому є саме запалення.
  2. Механічне пошкодження рогівки – проблема, яка найчастіше пов’язана з потраплянням стороннього тіла в око. Це серйозні випадки, здатні обернутися навіть повною втратою зору, тому ігнорувати біль не можна ні в якому разі.
  3. Спазм судин голови – процес, який викликає біль, що давить, у лобі і очницях. Якщо ви задумалися, чому у вас одночасно болять очі та голова — швидше за все, річ саме в цьому. Спазм виникає через перевтому або зміни погоди.
  4. Глаукома – захворювання, у період гострого нападу якої очі починають турбувати больовими відчуттями. В інший час біль — зовсім не обов’язковий симптом, однак у другій половині ночі під ранок варто підготуватися до гіршого. На глаукому зазвичай вказує поява райдужних кіл навколо джерел світла при погляді на них.
  5. Підвищений внутрішньочерепний тиск. Тоді з’являється або тупий біль, що розпирає, або відчуття тяжкості в органах зору.

Для грамотного лікування необхідно з’ясувати причину болю виникнення болю в очах. Це можна зробити лише одним способом – відвідати офтальмолога та пройти діагностичне обстеження. Такий огляд у кваліфікованих фахівців Ви можете пройти в Медичному центрі AstraMed. Налі лікарі-офтальмологи не лише визначать причину появи болю, а й підберуть дієвий метод боротьби з ним індивідуально для кожного пацієнта.

Найважливіше про причини болю в очах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори