Міфи про катаракту, що варто знати.

Катаракта – це одне з найпоширеніших офтальмологічних захворювань. Захворювання характеризується помутнінням кришталика, тому і погіршується якість зору. За багато років існування катаракти, про це захворювання стали поширюватися різноманітні міфи.

Найбільш поширені міфи про катаракту.

Як уже було зазначено, міфів про таке захворювання, як катаракта є дуже багато. Серед основних міфів можна виділити такі:

  1. Катаракта – це новоутворення у вигляді плівки на очах. Це однозначно міф, адже катаракта – це помутніння кришталика ока. Кришталик – це природна лінза, яка заломлює та фокусує промені світла на сітківці ока, таким чином формується зображення предметів. Помутнілий кришталик не може виконувати свої функції, тому людина бачить зображення розмитими. Кришталик набуває білого кольору, але ніяка плівка не появляється.
  2. Катаракта виникає лише у людей старшого віку. Найчастіше катаракта розвивається саме з віком, через природні зміни в організмі, у тому числі й в органах зору. Проте, іноді катаракта може мати і вроджений характер, причиною цього є погані звички або інфекційні захворювання під час виношування дитини. У деяких випадках причиною катаракти може стати цукровий діабет чи інші захворювання організму, опіки чи пошкодження органів зору. Отже, ризик розвитку захворювання є у будь-якому віці, але у людей старшого віку він зростає.
  3. Катаракта – це невиліковне захворювання. Безумовно катаракта є непростим захворюванням. Проте за часи її існування, фахівці розробили ефективні методи її лікування. Для проведення видалення катаракти потрібні кваліфіковані та досвідчені лікарі-офтальмологи, тоді хороший результат буде гарантованим.
  4. Катаракту можна усунути використовуючи краплі та гімнастику для органів зору. Сьогодні немає жодних ефективних крапель чи інших медикаментозних засобів, які б могли вилікувати катаракту. Помутніння кришталика є необоротним процесом, тому вилікувати захворювання можна лише хірургічним шляхом. Варто пам’ятати, що самолікування може спричинити повну та безповоротну втрату зору.
  5. Хірургічне лікування катаракти проводять лише після її дозрівання. Хірургічне лікування полягає у видалені помутнілого кришталика та заміні його на штучний.Раніше так і було, катаракту видаляли лише у зрілому вигляді, але це уже давно в минулому. За допомогою сучасного обладнання катаракту видаляють на будь-якій стадії. Фахівці наполягають на усунені захворювання на раніх стадіях, щоб уникнути розвитку ускладнень.
  6. Операція з видалення катаракти є довгою та болючою. Факоемульсицікація – це сучасний метод видалення катаракти, який полягає у дроблені кришталика за допомогою ультразвуку та видалені його через малесенький отвір, після цього вводиться лінза – штучний кришталик. Така операція триває не більше 15-20 хвилин. Усі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією, тому пацієнт практично нічого не відчуває.
  7. Після видалення катаракти потрібне перебування в лікарні для реабілітації. Видалення катаракти проводиться амбулаторно і вже через 1-2 години після її закінчення пацієнт може відправлятися додому. Наступного дня повертається хороший зір, а за кілька тижнів він повністю стабілізується. Реабілітаційний період не потребує сильних обмежень, тому можна спокійно ходити на роботу.

Отже, вилікувати катаракту можна лише хірургічним шляхом, швидко та безболісно. Для лікування катаракти Ви можете обрати Медичний центр AstraMed. Адже в нас працюють лише висококваліфіковані лікарі, які проводять видалення катаракти використовуючи сучасне обладнання. У нашій клініці створені усі необхідні умови для Вашого комфорту.

Міфи про катаракту, що варто знати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори