Методи лікування катаракти: переваги та недоліки.

Катаракта – це найбільш поширене офтальмологічне захворювання в людей старшого віку. Катаракта викликає дискомфортні відчуття та поступово погіршує зір, аж до повної його втрати. Тому, щоб зберегти свій зір, катаракту потрібно вчасно діагностувати та лікувати.

Основні методи лікування катаракти: їх переваги та недоліки.

Сьогодні в офтальмології використовують декілька методів лікування катаракти. Виділяють два підходи до лікування катаракти: медикаментозний та хірургічний.

Лікування медикаментозними препаратами – це лікування за допомогою краплів для очей. Перевагою такого методу можна назвати те, що без будь-якого втручання в органи зору можна сповільнити розвиток захворювання.

Медикаментозні засоби усувають неприємні відчуття, сприяють покращенню кровопостачання ока та обмінних процесів, відновлюють баланс необхідних мікроелементів. Очні краплі, які використовуються при катаракті, складаються з вітамінів, йоду, амінокислот та антиоксидантів, а при катаракті їх кількість скорочується. Цей метод лікування буде ефективним на ранніх стадіях розвитку катаракти лише при регулярному використанні краплів. Такі краплі повинен призначати виключно лікар-офтальмолог. Використання краплів без призначення може лише прискорити розвиток захворювання.

Недоліком медикаментозного методу є те, що його застосування не виліковує катаракту повністю, а лише сповільнює її розвиток.

Хірургічне лікування – це єдиний метод лікування катаракти, який дає можливість повністю її усунути. Хірургічне лікування полягає у видалені помутнілого природного кришталика ока та заміні його на штучний.

Одним з перших методів хірургічного лікування катаракти була екстракапсулярна екстракція. Цей метод має значний недолік: кришталик видаляється через великий розріз, який вимагає накладання швів. Часто після загоєння швів виникає післяопераційний астигматизм, який погіршує якість зору. Цей метод є високо травматичним і використовується в крайніх випадках.

Найбільш поширеним та безпечним методом хірургічного лікування катаракти є факоемульсифікація. Операція не потребує великого розрізу, адже кришталик видаляється у дробленому вигляді. Факоемульсифікація проводиться амбулаторно із застосуванням місцевої анестезії. Кришталик ока руйнується за допомогою дії ультразвуку, а утворена речовина видаляється через мікропрокол. Прокол, який утворюється при проведені операції дуже малий, тому затягується самостійно і не вимагає накладання швів.

Фахівці вважають факоемульсифікацію найефективнішим методом усунення катаракти, адже вона легко переноситься та не займає більше ніж 15-20 хвилин. До переваг цього методу також відносять:

  1. Непотрібно перебувати в лікарні до проведення операції та залишатися на кілька днів після її проведення.
  2. Використання місцевої анестезії усуває будь-які больові відчуття.
  3. Відсутність швів не створює необхідності знову зверталися до лікаря для їх видалення.
  4. Не потрібна довга реабілітації, уже через тиждень можна повертатися до звичного ритму життя.
  5. В період відновлення практично відсутні будь-які обмеження.
  6. Гострота зору повертається до пацієнта уже за кілька годин після операції.

В Медичному центрі AstraMed використовують сучасні методи лікування катаракти. Наші висококваліфіковані лікарі проводять операції з видалення катаракти на найвищому рівні. Для проведення операцій використовується лише якісне обладнання, а також створені усі необхідні умови для комфорту наших пацієнтів.

Методи лікування катаракти: переваги та недоліки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори