Методи лікування глаукоми.

Глаукома – це патологія органів зору при якій підвищується очний тиск та порушується робота зорового нерва до атрофії. Основною метою лікування глаукоми є нормалізація внутрішньоочного тиску та припинення незворотної втрати зору. Сьогодні в офтальмології є надійні та перевірені методи боротьби із глаукомою.

Основні методи лікування глаукоми.

Оптимальний метод лікування підбирає лише лікар офтальмолог за результатами проведення повної діагностики зору та враховуючи особливості перебігу захворювання. Лікарі-офтальмологи використовують такі методи лікування глаукоми:

Консервативне лікування глаукоми. Цей метод полягає у застосуванні різних крапель, внутрішньоочних ін’єкцій. Усі медикаментозні препарати підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Варто пам’ятати, що такі препарати не можна використовувати самостійно без призначення. Дозування та тривалість такого лікування підбирає лише лікар-офтальмолог залежно від типу захворювання. Іноді консервативне лікування вимагає застосування одразу кількох засобів для підтримки внутрішньоочного тиску.

Багато видів глаукоми не піддаються лікуванню, а втрата зору в результаті захворювання не відновлюється. Тому потрібно починати лікування на ранніх стадіях та підтримувати в нормі очний тиск, щоб не дати захворюванню прогресувати.

Лазерне лікування глаукоми. При деяких формах глаукоми для лікування застосовують лазерну іридотомію, яка полягає у створені отворів біля райдужної оболонки, що дозволяє нормалізувати внутрішньоочний тиск. Іноді проводиться трабекуло пластика – це лазерне втручання, в ході якого забирається блокада відтоку внутрішньоочної рідини, що і повертає внутрішньоочний тиск в норму.

Лазерне лікування проводиться під місцевою анестезією, тому пацієнт не має жодних больових відчуттів.

Хірургічне лікування глаукоми. Застосовується якщо медикаментозне лікування не дає жодного разу, а лазерне лікування є недоцільним. Хірургічне лікування полягає у проведені непроникної глибокої склеректомії, що відновлює природний баланс рідини в оці. Таке втручання може поєднуватися з імплантацією спеціальних колагенових дренажів, які запобігають рубцюванню тканини та зниженню ефекту операції з часом.

Для лікування глаукоми також може бути проведене видалення природного кришталика ока та встановлення штучної інтраокулярної лінзи. Це сприяє відновленню балансу рідини в оці та запобігає втраті зору.

Циклофотокоагуляція. Це сучасний метод лікування глаукоми, який застосовують тоді, коли усі інші методи не дають жодного результату. Основним завданням циклофотокоагуляції є зниження об’єму рідини в органах зору, та усунення больових відчуттів. Процедура полягає у тому, що за допомогою теплової енергії спеціального лазера руйнується ділянка циліарної тканини для зменшення кількості рідини. Усі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває жодного дискомфорту.

Лікування глаукоми Ви можете пройти в Медичному центрі AstraMed. Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи володіють різними методиками лікування, а усі процедури проводяться з використанням сучасного обладнання та в комфортних для Вас умовах.

Методи лікування глаукоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори