Лікування косоокості

У нормальному стані наш погляд фокусується на певних предметах, зображення яких проектується на центральну частину кожного ока. Дальше, у відповідній частині мозку, отримані від органів зору зображення зливаються – ми бачимо суцільну картину. А от при косоокості створення такої картини неможливе, адже, зорові осі розташовані нерівно, через неузгоджену роботу зорових м’язів. Косоокість порушує процес фокусування, тому органи зору бачать різну картину.

Центральна нервова система не читає зайве зображення, щоб уникнути двоїння. Це може спричини припинення роботи ока, яке не бере участі в зоровому процесі. Щоб уникнути такого порушення, слід вчасно діагностувати та лікувати косоокість.

Лікування косоокості необхідне для того, щоб привести в норму зорові функції та запобігти розвитку ускладнень, які можуть спричинити безповоротне зниження гостроти зору.

Основні методи лікування косоокості.

Сьогодні для лікування косоокості використовують кілька різних методів. До основних методів відносять:

  1. Оптична корекція. Використання окулярів при косоокості – це основний метод корекції, який застосовується практично у всіх випадках. Така корекція дозволяє привести в норму рефракцію та усунути акомодаційний спазм – це й дозволяє покращити якість зору. Окуляри призначає лікар після проведення діагностики органів зору пацієнта. При косоокості можуть використовуватися окуляри з біфокальними або призматичними лінзами. Правильно підібрані окуляри не лише коригують косоокість, а й можуть сприяти її виправленню.
  2. Терапевтичне лікування. Це комплекс, який спрямований на нормалізацію роботи зорових м’язів, покращення гостроти зору та відновлення бінокулярних функцій. Основним в цьому методі є апаратне лікування. До апаратного лікування належать такі процедури:

Плеоптика. Застосовується при односторонній косоокості, тому у процедурі залучене лише те око, яке косить. За допомогою променя світла або лазера, стимулюється центральна частина сітківки ока, що костить. Також може використовуватися електростимуляція ока.

Ортоптика. Є більш результативною у дітей, а у дорослих може давати незначний результат. ЗА допомогою роботи з комп’ютером та ігрових програм відновлюється бінокулярний зір. Усі ці програми впливають на очне яблуко ураженого органу зору.

Диплоптика. Це ціла система спеціалізованих вправ, використання роздільників зорових полів. Усі ці вправи виконують за допомогою стереоскопічних приладів. 3.

3. Лазерна корекція зору. При косоокості лазерна корекція застосовується якщо є велика різниця в рефракції очей. Після проведення процедури зір нормалізується, а очі бачать однаково.

4. Хірургічне лікування. Цей метод застосовується лише тоді, коли усі інші не дають ніякого результату. Операція дозволяю встановити баланс в роботі очних м’язів. Баланс встановлюється посиленням або послабленням роботи м’язів. У випадках, коли косоокість сильно виражена, може бути проведено кілька операцій. Метод лікування обирає лікарофтальмолог, враховуючи індивідуальні показники зорової системи кожного пацієнта.

Вилікувати косоокість Ви можете в Медичному центрі AstraMed. Наші досвідчені лікарі-офтальмологи, перед вибором методу лікування, проводять повну діагностику зору, щоб врахувати усі Ваші особливості. Лікування здійснюється в комфортних умовах з використанням якісного та сучасного обладнання.

Лікування косоокості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори