Лікування катаракти при короткозорості.

Катаракта є досить поширеним захворюванням зорової системи і досить часто вона розвивається разом з короткозорістю. Тому проблема лікування короткозорості з катарактою є актуальною та дуже важливою.

Чому дві вказані патології нерідко поєднуються? Справа в тому, що короткозоре око найчастіше має більший обсяг, ніж здорове, крім того, при міопії може мати місце розтяг сітчастої та судинної оболонок. Звичайно, такий патологічний стан очного яблука негативно відбивається на всіх структурах ока, у тому числі на кришталику. Порушується харчування тканин кришталика, запускається процес його помутніння – отже, до сітківки ока проникає все менше світла, і зір погіршується ще більше. 

Методи лікування катаракти у поєднанні з короткозорістю.

Яким чином можна боротися з поєднанням цих недуг? Сьогодні багато лікарів-офтальмологів сходяться на думці, що поєднання катаракти з міопією не піддається ефективної корекції за допомогою окулярів та контактних лінз, тому пацієнтам із зазначеними патологіями рекомендують хірургічне втручання і чим раніше його розпочати, тим краще.

На сьогодні існує три основні види видалення катаракти при короткозорості: факоемульсифікація, інтракапсулярне вилучення за допомогою традиційної хірургії та екстракапсулярне вилучення.

Факоемульсифікацію пошкодженого катарактою кришталика з наступною імплантацією інтраокулярної лінзи по праву називають найефективнішою методикою лікування. Така сучасна операція дозволяє швидко і практично безболісно повністю позбавитися проблеми. Суть даного втручання полягає у подрібненні помутнілого кришталика за допомогою ультразвуку та відсмоктуванні фрагментів із капсули. Потім на місце віддаленого кришталика імплантується спеціальна лінза.

Якщо з якихось причин операція методом факоемульсифікації не може бути проведена, пацієнту пропонують інтракапсулярне видалення помутнілого кришталика звичайним хірургічним способом. Крім того, іноді проводиться екстракапсулярне вилучення каламутного кришталика, але така операція досить травматична, оскільки величина хірургічного розрізу становить близько 12 мм. В даний час ці різновиди хірургічного лікування використовуються дуже рідко.

Імплантація інтраокулярної лінзи при катаракті.

Після зазначених операцій, що передбачають видалення ураженого захворюванням кришталика, в око імплантується інтраокулярна лінза. Широкий вибір моделей штучних кришталиків, що випускаються сьогодні, надає офтальмологам можливість підібрати найбільш підходящий конкретному пацієнту варіант штучного кришталика.

Після видалення природного кришталика людина втрачає нормальну здатність до акомодації, а це означає, що для виконання певної зорової роботи потрібні окуляри. Сучасна мультифокальна інтраокулярна лінза імітує функції нормального кришталика та дозволяє забезпечити комфортний зір. 

Отже, катаракта у поєднані з короткозорістю є досить поширеним явищем, яке можна усунути за допомогою хірургічного втручання. В Медичному центрі AstraMed досвідченні лікарі-офтальмологи використовують для лікування катаракти та короткозорості найбільш безпечний та ефективний метод факоемульсифікації. З AstraMed Ваш зір в надійних руках!

Лікування катаракти при короткозорості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори