Лікування катаракти без хірургічного втручання.

Катарактою називають помутніння природного кришталика ока людини, так званої природної лінзи завдяки якій людина бачить світ. Порушення прозорості кришталика перешкоджає проникненню променів світла всередину ока та гострота зору знижується.

З віком в людському організмі відбувається безліч змін, що пов’язані з природним старінням організму. Ці зміни торкаються й зорової системи, в наслідок чого й розвивається катаракта. Старіння – це основна причина катаракти, однак дане захворювання може розвинутися й в молодому віці.

Основні ознаки розвитку катаракти?

Симптоми та його вираженість залежать як від стадії хвороби, а й від локалізації помутніння.

Серед перших проявів катаракти можна виділити:

  1. Зниження гостроти зору. Якщо помутніння розташовується в центрі кришталика, цей симптом є завжди і з’являється він рано, але, якщо катаракта розташована по периферії, у пацієнта може не бути жодних проявів.
  2. Картинка починає двоїтися та з’являється відчуття плівки на оці, очі дуже швидко втомлюються, починають сльозитись без причини
  3. При погляді на точкове джерело світла навколо нього з’являється райдужний обідок. На пізніших стадіях штрихи, відблиски і плями є завжди.
  4. Стає важко переносити яскраве світло, але при цьому в темряві зір також погіршується.

Будь-який із цих симптомів може свідчити про розвиток катаракти у людей старшого віку та й у молодих також. При появі якоїсь з цих ознак одразу ж звертайтеся до лікаря-офтальмолога. Пам’ятайте, що рання діагностика катаракти та її лікування дає можливість уникнути розвитку ускладнень та зберегти свій зір.  

Чи можливо усунути катаракту без хірургічного втручання?

На перших стадіях захворювання застосовується консервативна терапія. Дія медикаментозних препаратів спрямована на покращення обмінних процесів у тканині кришталика, на зниження внутрішньоочного тиску та нормалізацію тонусу кровоносних судин, що живлять око.

Такий підхід уповільнює процеси помутніння, зменшує вираженість симптомів та допомагає відстрочити хірургічне втручання. Суворе дотримання призначеної схеми лікування та регулярний огляд у офтальмолога допоможуть обійтися без операції та зберегти якість зору протягом 10-15 років.

Однак, кожен повинен пам’ятати, що катаракту не можна вилікувати за допомогою будь-яких крапель, спеціальних окулярів, дієт чи вправ. Єдиний спосіб позбавлення цього захворювання – заміна помутнілого кришталика на штучний. Хірургічне лікування – найефективніша на сьогоднішній день технологія із заміни кришталика – факоемульсифікація катаракти  із застосуванням ультразвуку:

Через малесенький розріз не більше 2 міліметрів лікар-офтальмолог за допомогою  ультразвуку перетворює помутнілий кришталик на емульсію, після чого емульсія видаляється. Через той самий розріз імплантується штучний кришталик (спеціальна інтраокулярна лінза) і уже через 1-2 години після закінчення операції пацієнт відправляється додому.

У Медичному центрі AstraMed для лікування катаракти застосовують метод факоемульсифікації, що є найбільш безпечним та надійним. Видалення катаракти проводять досвідчені офтальмологи, а сама операція триває 20-30 хвилин. AstraMed – це можливість видалити катаракту в комфортних умовах та зберегти свій зір!

Лікування катаракти без хірургічного втручання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори