Лікування захворювання «сухого ока».

Наші очі впродовж дня перебувають під впливом різних факторів та часто перенапружуються. Тривала робота за комп’ютером, сухе повітря, пошкодження очей та інші фактори здатні викликати сухість очей. Інколи тривала сухість перетікає у захворювання «сухого ока».

Захворювання «сухого ока» – це патологія, яка виникає через недостатню кількість слізної рідини, в результаті цього рогівка та кон’юнктива погано зволожені. Про появу захворювання можуть свідчити такі симптоми, як почервоніння та печіння очей, різь та безпричинні сльозотечі, а також постійна сухість.

Як проходить лікування захворювання «сухого ока».

При виявлені захворювання потрібно одразу розпочати його лікування, адже у протилежному випадку можуть розвинутися ускладнення, які призведуть до втрати гостроти зору.

Основним методом лікування захворювання є медикаментозна терапія. При легких проявах захворювання «сухого ока» для лікування достатньо використовувати краплі на основі штучної сльози, які призначає лікар-офтальмолог. Такі краплі зволожують кон’юнктиву та підтримують слізну плівку. Також можуть бути призначені омега-3, стероїдні чи гормональні препарати, та імунодепресанти.

Для усунення захворювання часто фахівці використовують комплексний підхід, який має вплив на всі фактори, що підтримують розвиток захворювання. Такий підхід до лікування не лише усуває захворювання, а й має позитивний вплив на всі ушкодження органів зору в результаті захворювання. Таке комплексне лікування включає:

  1. Використання крапель, які тимчасово виконуватимуть функцію сліз. Сьогодні доступні десятки таких препаратів, більшість з них виготовлені на основі гіалуронової кислоти. Такі препарати обирає та призначає лише лікар-офтальмолог, враховуючи особливості перебігу захворювання та результати діагностики зору.
  2. Протизапальна терапія. Часто захворювання «сухого ока» супроводжується запальними процесами, з яким теж потрібно боротися. Для усунення запальних процесів застосовуються стероїдні протизапальні краплі та протизапальні мазі. Ці препарати зменшують запальний процес та сприяють відновленню слізної рідини.
  3. Правильне харчування на водний баланс. Щоб усунути захворювання в організмі повинна бути достатня кількість вітамінів та рідини, тому потрібно відмовитися від поганих звичок та вживати більше води. Додати в раціон більше фруктів та овочів, які мають великий вміст вітамінів.
  4. Зменшити навантаження очей. Менше часу проводити за екраном комп’ютера чи телевізора. При роботі за комп’ютером постійно робити перерви, щоб дати очам відпочити. Більше часу проводити на свіжому повітрі, активно відпочивати.

Комплексний підхід до лікування захворювання «сухого ока» дає можливість значно швидше усунути захворювання та не допустити розвиток ускладнень.

У деяких випадках медикаментозна терапія не дає жодного результату, тоді застосовують хірургічне лікування. Таке лікування спрямоване на збереження власної слізної рідини за допомогою утримання її на очній поверхні. Під час операції лікар блокує слізні канальці шляхом їх припікання чи встановлення спеціальних штекерів, що дає можливість зменшити відтік слізної рідини з кон’юнктиви.

Ефективне лікування захворювання «сухого ока» Ви можете пройти в Медичному центрі AstraMed. Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи легко визначають наявність порушень зору, та усувають їх в комфортних для Вас умовах. Пам’ятайте, вчасне лікування – це запорука збереження хорошого зору!

Лікування захворювання «сухого ока».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори