Лікування захворювання сухого ока.

Сльози – це стерильна рідина прозорого кольору, що складається на 99% з води. Також вони складаються з речовин органічного, а саме імуноглобулін, та неорганічного походження – солі магнію. Вона утворює на поверхні ока слізну плівку, яка виконує захисну, поживну та оптичну функції. Зниження її вироблення та якості викликає розвиток  захворювання сухого ока.

Захворювання частіше зустрічається у людей похилого віку та у працівників, які проводять багато часу за комп’ютером, за несприятливих факторів навколишнього середовища. Першими ознаками розвитку захворювання є: почуття дискомфорту, сльозотеча, що змінюється вираженою сухістю, як при попаданні в око чужорідного тіла.

Основне про лікування захворювання сухого ока.

Лікування захворювання сухого ока слід розпочинати при перших його проявах, так можна значно швидше його усунути та не допустити розвиток ускладнень. Основні завдання лікування: усунути фактори, що провокують захворювання сухого ока. Зменшити їх вплив за неможливості повного виключення. Усунути дискомфорт, болючі відчуття, а також зберегти оптичну силу рогівки та не допустити утворення виразок, ерозій.

У лікуванні захворювання сухого ока перш за все застосовують штучні замінники сльози для заповнення дефіциту слізної рідини. А також проводять стимуляцію природному виробленню сліз. Штучні замінники сльози випускають у вигляді крапель, гелів та мазей. Вони можуть містити у складі консерванти, або бути повністю безпечними, застосовувати їх слід за призначенням лікаря, зазвичай 3-4 рази на день. Мазі, як правило, закладають на ніч, оскільки вони можуть трохи затуманювати зір.

Щоб довше зберегти сльози на поверхні ока, лікарі рекомендують збільшити вологість повітря в приміщенні, зменшити температуру. Також для збереження оптимальної вологості захисту від вітру можуть призначатися спеціальні окуляри.

У комплексному лікуванні застосовують протизапальні, антибактеріальні препарати, препарати ряду тетрацикліну. Проводять оклюзію слізних точок, а також дають рекомендації щодо правильного харчування та дотримання питного режиму.

Лікування важких форм захворювання сухого ока проводять разом із терапевтом чи ревматологом. При серйозних змінах рогівки, вираженому зниженні вироблення сліз проводять полімерну обтурацію сльозовідвідних шляхів – хірургічне втручання.

Безліч людей з симптомами захворювання не звертаються за лікуванням, що призводить до розвитку ускладнень, а саме утворення виразок, рубців рогівки, зниження гостроти зору. Запобігти пошкодженню структур рогівки та вилікувати захворювання можна, якщо  звернутися до кваліфікованого лікаря-офтальмолога  з появою перших симптомів. 

При розвитку захворювання сухого ока звертайтеся на консультацію до висококваліфікованих фахівців в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі-офтальмологи призначать лікування індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням особливостей перебігу захворювання та причини його розвитку. Якість Вашого зору у Ваших руках, тому дбайте про свою зорову систему та звертайтеся до лікаря при перших проявах дискомфортних відчуттів.

Лікування захворювання сухого ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори