Лікування далекозорості.

Далекозорість – це поширене захворювання, яке призводить до порушення рефракції. При далекозорості людина добре бачить об’єкти, які розташовані вдалині, а ті, що знаходяться поблизу здаються розмитими. Якщо далекозорість не лікувати, то зір поступово погіршується, а також можливий розвиток косоокості.

Лікування далекозорості необхідне для того, щоб зменшити акомодаційне навантаження, зберегти бінокулярний зір, відновити гостроту та чіткість зору та запобігти розвитку ускладнень.

Перш ніж проводити лікування потрібна повна діагностика зору, яка дасть можливість при лікуванні врахувати причини появи далекозорості, ступінь захворювання та наявність супутніх патологій.

Як боротися з далекозорістю?

Найбільш поширеним способом корекції далекозорості є застосування окулярів чи контактних лінз. При цій патології застосовують окуляри зі сферичними або сфероциліндричними лінзами, які зміщують фокус на сітківку. Оптичні засоби потрібно обирати лише за призначенням лікаря, в протилежному випадку Ви лише спровокуєте посилення захворювання. Окуляри та контактні лінзи не лікують далекозорість, а лише покращують зір під час їх використання.

Щоб назавжди позбутися патології, застосовують один з поширених методів лікування:

  1. Лазерна корекція зору. Цей метод є дієвим при слабких та середніх ступенях далекозорості – до +5 діоптрій, а також дозволяє забути про оптичні засоби корекції. При лазерній корекції зір покращується через зміну форми рогівки. Сьогодні є різні методики проведення лазерної корекції, тому можна обрати найкращу індивідуально для кожного пацієнта. Корекція триває декілька хвилин, а хороший зір повертається уже через 1-2 години.
  2. Імплантація факічних лінз. Застосовується при високих ступенях далекозорості – до +20 діоптрі, у тих випадках, коли око зберігає здатність фокусуватися на предметах які розташовані поблизу та вдалі, тобто зберігається природна акомодація органів зору. Імплантація факічни лінз – це аналог контактної корекції з однією відмінністю, яка полягає у тому, що лінза імплантується в очне яблуко, а не надягається на рогівку. Такі лінзи взагалі непомітні та не створюють жодного дискомфорту, водночас вони дають можливість чітко бачити предмети на різній відстані.
  3. Ленсектомія – рефракційна заміна кришталика. Такий метод лікування застосовується тоді, коли далекозорість високого ступеня, а також коли вона поєднується з втратою здатності кришталика до акомодації. У ході такого операційного втручання проводиться заміна природного кришталика на штучний – інтраокулярну лінзу. Під час операції використовується місцева анестезія, тому пацієнт не відчуває жодного дискомфорту, а через 1-2 години після її закінчення може відправлятися додому.
  4. Лікування апаратними методом. Таке лікування застосовується для усунення далекозорості у дітей. Комплекс терапевтичних процедур, який має лікувальний та профілактичний вплив на зорову систему дитини. Таке лікування включає вакуумний масаж, ультразвукову терапію та електростимуляцію, лазерну терапію та інші процедури, які мають позитивний вплив на органи зору та покращують обмінні процеси.

Отже, позбутися далекозорості нескладно, важливо лише обрати для себе найкращий метод, врахувавши рекомендації лікарівофтальмологів. Лікування далекозорості Ви можете пройти в Медичному центрі AstraMed, де усі необхідні процедури проводяться висококваліфікованими лікарями, які застосовують якісне обладнання, тому Ваш зір в надійних руках.

Лікування далекозорості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори