Лікування глаукоми

Глаукома – це небезпечне захворювання, яке сприяє підвищенню внутрішньоочного тиску. У більшості випадків, на початку розвитку, глаукома проходить без жодних симптомів. Тому так важливо регулярно проходити діагностику зору для вчасного виявлення захворювання. При виявлені глаукоми слід одразу розпочинати лікування, щоб не допустити часткової або повної втрати зору.

Залежно від форми та стадії глаукоми, а також з урахуванням супутніх захворювань у Медичному центрі AstraMed лікарі-офтальмологи підберуть Вам індивідуальну програму лікування. Метою лікування захворювання є зниження внутрішньоочного тиску та стабілізація глаукомного процесу. Лікування глаукоми може бути медикаментозним, лазерним або хірургічним.

Медикаментозне лікування глаукоми.

Таке лікування включає призначення крапель, дія яких спрямована на зниження внутрішньоочного тиску та покращення внутрішньоочної рідини. Медикаментозні препарати категорично не рекомендовано застосовувати без призначення лікаря. Дозування та тривалість застосування препаратів повинно підбиратися фахівцем індивідуально, залежно від особливостей пацієнта. Часто для підтримання внутрішньоочного тиску застосовують одразу кілька препаратів.

Медикаментозне лікування є ефективним лише на ранніх стадіях розвитку глаукоми. Також таке лікування підходить не всім пацієнтам через можливі побічні ефекти препаратів, наявність судинних захворювань, бронхіальну астму та багато інших захворювань. Якщо під впливом медикаментозного лікування тиск не знизиться, то потрібно застосовувати лазерне або хірургічне лікування.

Лазерне лікування глаукоми.

Існує кілька видів лікування глаукоми з допомогою лазера:

  1. Лазерна іридотомія. При закрито кутовій формі глаукоми корінь райдужної оболонки блокує природні шляхи відтоку рідини, а це підвищує внутрішньоочний тиск. За допомогою лазера на периферії райдужної оболонки формується малесенький отвір, який відкриває кут передньої камери і знижує тиск.
  2. Селективна лазерна трабекулопластика. Проводиться при відкритій формі глаукоми. За допомогою лазера лікар очищає засмічення дренажної системи ока. В результаті лікування внутрішньоочна рідина легко відтікає і тиск знижується. Таке лікування ефективне на початковій та розвиненій стадії глаукоми, проте не дає очікуваного результату у разі запальної глаукоми.

Лікування глаукоми лазером відбувається під місцевою краплинною анестезією, тому пацієнт не відчуває ніякого болю. Можуть бути мінімальні поколювання під час проведення маніпуляцій. Таке лікування не передбачає тривалого перебування в лікарні, уже наступного дня пацієнт повертається до звичного життя.

Хірургічне лікування глаукоми.

Якщо неможливо застосовувати медикаментозне та лазерне лікування або вони є неефективними, то застосовують хірургічне втручання – непроникаючу глибоку склеротомію. Таке хірургічне втручання дає можливість відновити природний баланс рідини в оці. У ході операції стоншують периферичну ділянку мембрани рогівки, яка має природну вологопроникність. Також можуть бути імплантовані спеціальні пристрої, які виконують функцію альтернативного відтоку рідини у разі підвищення внутрішньоочного тиску. Саме цей метод лікування допомагає позбутися від глаукоми на початкових стадіях розвитку захворювання.

У Медичному центрі AstraMed висококваліфіковані лікарі-офтальмологи володіють різними методиками лікування глаукоми. Після проведення діагностики зору, наші лікарі визначать ступінь розвитку захворювання та призначать ефективний метод лікування який підходить саме Вам. Ми допоможемо зберегти Ваш зір.

Наша адреса:

м. Рівне, провулок Підгірний буд. 20

+380671125577

+380951125577

Лікування глаукоми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори