Лікування вікової макулярної дегенерації.

Вікова макулярна дегенерація (ВМД) – це офтальмологічне захворювання, яке ушкоджує центральну частину сітківки та погіршує якість зору. Це хронічне захворювання, яке найчастіше розвивається у людей після 50 років. ВМД необоротно ушкоджує макулярну зону та може привести до повної втрати зору. Саме тому, при виявленні захворювання, потрібно одразу починати лікування.

Як лікують вікову макулярну дегенерацію.

Сьогодні серед методів лікування ВМД виділяють медикаментозне лікування, лазерне та хірургічне. Вибір методу лікування залежить від форми захворювання та особливостей його розвитку. Тому перед підбором методу лікування в Медичному центрі AstraMed лікарі-офтальмологи проводять повну діагностику зору, щоб врахувати усі особливості.

Лікування сухої ВМД. При сухій формі вікової макулярної дегенерації проводяться такі ж заходи, як і для профілактики захворювання. Для нормалізації обмінних процесів у сітківці застосовують антиоксидантну терапію. Ця терапія включає приймання різних препаратів, які містять антиоксиданти, а саме, вітамін Е та С, мідь, цинк та омега-3. Така терапія здатна зупинити прогресування захворювання. Варто пам’ятати, що антиоксидантна терапія не проводиться курсом, а повинна використовуватися на постійній основі. Використовувати її з метою профілактики повинні люди старшого віку та всі ті, у кого наявні фактори ризику (паління, надлишкова вага, пошкодження органів зору, катаракта).

Лікування вологої ВМД. Лікування цієї форми вікової макулярної дегенерації спрямоване на припинення розвитку аномальних судин. Є різні препарати та методики, які здатні припинити розвиток захворювання та покращити якість зору. При вологій формі ВМД зір знижується через зростання неповноцінних кровоносних судин, тому лікування має впливати саме на припинення цього процесу.

Найбільш застосованим методом лікування ВМД є інтравітреальні ін’єкції – це ін’єкції в очне яблуко, при яких вводяться anti-VEGF-препарати. Зазвичай в курсі вводиться 3 завантажувальні ін’єкції, надалі необхідність застосування повторного курсу визначає лікар-офтальмолог враховуючи індивідуальні показники. Введення таких препаратів уповільнює процес зниження гостроти зору, а у деяких випадках навіть частково відновлює гостроту зору.

Лазерне лікування вологої ВМД – це фотодинамічна терапія. Ця терапія полягає у введені в кровообіг фотосенсибілізатора – це препарат який осідає на стінках уражених судин. Під впливом лазера на препарат відбувається хімічна реакція, яка спричиняє руйнування новостворених патологічних судин. Цей метод потребує повторного застосування, адже він не впливає на причини розвитку захворювання.

Хірургічне лікування вологої ВМД. Застосовується дуже рідко та полягає у видалені новоутворених судин. Використовується лише у крайніх випадках, а прогноз ефективності непередбачуваний.

Чим раніше проводиться лікування вікової макулярної дегенерації, тим більш ефективним буде результат. Зволікання з лікуванням може призвести до безповоротної втрати центрального зору.

Пройти діагностику зору та виявити наявність захворювання Ви можете в Медичному центрі AstraMed. Наші висококваліфіковані лікарі підберуть ефективний метод лікування враховуючи усі Ваші особливості.

Лікування вікової макулярної дегенерації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори