Лікування відшарування сітківки.

Сітківка – це тонесенька тканина, що прикріплена до судинної оболонки ока. Вона відповідає за взаємодію органів зору з відповідною частиною головного мозку, вона отримує та передає усе, що ми бачимо. Відшарування сітківки ока – це складне порушення, яке виникає через її від’єднання від судинної оболонки та вимагає якнайшвидшого лікування, в протилежному випадку може виникнути повна та безповоротна втрата зору.

Основні методи лікування відшарування сітківки ока.

Основним завданням лікування відшарування сітківки є відновлення цілісності тканин сітківки та за відновлення їх приєднання до судинної оболонки органів зору. У арсеналі сучасних офтальмологів є декілька методів усунення відшарування сітківки. Серед цих методів фахівці виділяють:

  1. Вітректомія. Операційне втручання, яке полягає у повному або частковому видаленні склоподібного тіла органу зору. Такі маніпуляції дають можливість отримати доступ до уражених тканин та провести усі потрібні дії з метою відновлення функцій сітківки. При видаленні склоподібного тіла, його замінюють спеціальною газовою сумішшю чи силіконовою олією. Потім замінна речовина видаляється хірургічно або розходяться самостійно та замінюються природною внутрішньоочною речовиною.
  • Екстрасклеральне (епісклеральне) пломбування. В ході цієї процедури на склеру – зовнішню білкову оболонку ока, у місцях відшарування та розривів сітківки накладаються фіксуючі пломби. Саме завдяки цьому можна досягнути відновлення максимального прилягання сітківки до судинної оболонки ока. Таке пломбування не проводиться при непрозорості склоподібного тіла, а відновлювальний період може тривати до пів року.
  • Лазерна коагуляція сітківки. Процедура полягає у створені лазерним променем точкових скріплень між сітківкою та судинною оболонкою, що сприяє зміцненню сітківки. Вчасне проведення лазерної коагуляції дає можливість припинити подальше пошкодження сітківки. Лазерна коагуляція безконтактно та зі застосуванням місцевої краплинної анестезії. Таке втручання у більшості випадків легко переноситься пацієнтами різного віку. Не рекомендується застосовувати при сильному відшаруванні, патологіях райдужної оболонки та крововиливах

Сітківка вимагає тривалого процесу відновлення після хірургічного втручання. Зір після операційного втручання приходить в норму поступову, у більшості випадків протягом 23 місяців. Є випадки, коли гострота зору повертається через 5-6 місяців. Термін відновлення може бути різним у кожного пацієнта, все залежить від індивідуальних особливостей зорової системи та рівня поширення захворювання.

Іноді, при появі незворотних змін, навіть позитивний результат операції не дає гарантії високої якості зору. Якість зору в післяопераційний період визначають рівнем прозорості оптичного середовища ока, станом зорового нерва та сітківки.

Щоб забезпечити необхідні умови для повноцінного відновлення у післяопераційний період потрібно обов’язково регулярну відвідувати лікаря-офтальмолога, обмежувати зорові та фізичні навантаження та уникати різкі температурні перепади.

Для того, щоб зберегти свій зір потрібно вчасно звертатися до кваліфікованих лікарів-офтальмологів. В Медичному центрі AstraMed працюють лише висококваліфіковані лікарі, які проводять усі необхідні втручання з використанням якісного обладнання та в комфортних для пацієнтів умовах.

Лікування відшарування сітківки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори