Лікування вторинної катаракти.

Вторинна катаракта – це захворювання, що виникає після операції із заміни кришталика, при якому каламутніє задня капсула кришталика. 

Вторинну катаракту не можна плутати з первинною катарактою, тому що природа та патогенез цих явищ різний. Первинна катаракта – це помутніння самого кришталика. Для відновлення нормального зору проводять операцію щодо його заміни. Після операції з приводу катаракти в тонкій плівці задньої капсули кришталика може виникнути надлишкова клітинна проліферація, капсула ущільнюється і її здатність пропускати світло знизиться – розвинеться вторинна катаракта.

Вторинна катаракта виникає через особливості індивідуальної реакції організму — зайву клітинну регенерацію. У відповідь заміну кришталика починаються дистрофічні зміни у тканинах. Живлення клітин погіршується і епітелій починає ущільнюватися, волокна втрачають прозорість – так стінка задньої капсули, що утримує кришталик у правильному положенні, темніє і знижує зір. Таке захворювання вимагає своєчасного лікування, яке повинно проводитися лише кваліфікованими фахівцями.

Як проходить лікування вторинної катаракти?

Найбільш безпечним та дієвим методом лікування вторинної катаракти є лазерне лікування вторинної катаракти.

Лікування з використанням лазера призначається при патологічних змінах у задній частині капсули. Після обстеження пацієнта та призначення лазерної терапії, вибирається зручний для пацієнта час операції. Маніпуляція проводиться амбулаторно за умов клініки, під крапельною анестезією, яку закапують пацієнту за 30–60 хвилин до початку.

Сама маніпуляція займає 5-20 хвилин. Пацієнт приймає зручне положення лежачи, повіки фіксуються за допомогою спеціальної лінзи. Лазер подає імпульси, безболісно формуючи отвори у задній капсулі. Пацієнт може побачити невеликі спалахи і почути тріск апарату.

В кінці маніпуляції в око закапують краплі від запалення, пацієнт залишається в клініці на годину для контролю стану та відстеження внутрішньоочного тиску. Далі пацієнт може йти додому та виконувати рекомендації фахівця в реабілітаційний період, на прийом необхідно з’явитися за кілька днів. Курс протизапальних крапель триває до двох тижнів.

Загальними рекомендаціями є дотримання гігієни: не можна допускати занесення інфекції, тому торкатися обличчям зайвий раз не варто. У перші дні не можна мочити очі та робити макіяж, рекомендується обмежити читання та перегляд телевізора, використання комп’ютера та гаджетів. При їх використанні потрібно закапувати спеціальні зволожуючі краплі. Не слід піднімати предмети вагою понад три кілограми і рекомендується з обережністю поставитися до будь-яких спортивних навантажень. У перший тиждень заборонено використовувати очні мазі, вживати алкогольні напої, керувати автомобілем.

Можливі ускладнення після лазерного лікування вторинної катаракти, як правило, зводяться до тимчасового дискомфорту:

• Мікрочастинки при попаданні в поле зору можуть створити ефект «мушок».

• Підвищення внутрішньоочного тиску, що нормалізується протягом кількох годин.

Такі прояви слід контролювати і при тривалому їх збереженні необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога. Існує мінімальний ризик виникнення набряку сітківки після лазерної терапії, тому слід серйозно поставитися до виконання післяопераційних рекомендацій.

У Медичному центрі AstraMed лікування вторинної катаракти проводять висококваліфіковані лікарі-офтальмологи з використанням сучасного обладнання, що дозволяє звести ризик розвитку будь-яких ускладнень до мінімуму та зберегти зір кожного пацієнта!

Лікування вторинної катаракти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори