Око людини є складною системою природних лінз , проходячи через які промені світла фокусуються на певній точці сітківки , завдяки чому створюється чітке зображення. При астигматизмі через неправильну форму рогівки або кришталика , найважливіших складових оптичної системи ока , необхідного фокусування променів не відбувається .
Мета корекції зору при даній аномалії рефракції переналаштувати систему ока , що заломлює , таким чином , щоб оптичний фокус був сформований там , де це необхідно для отримання якісного зору, без характерних для астигматизму спотворень . В арсеналі сучасних лікарів-офтальмологів наявні надійні засоби лікування астигматизму.
Методи лікування астигматизму.
Найкращий метод лікування порекомендує лікар-офтальмолог, аналізуючи результати проведення повної діагностики зору пацієнта за допомогою сучасного діагностичного обладнання. Серед методів лікування астигматизму виділяють:
- Корекція за допомогою окулярів. Рекомендується застосовувати при астигматизмі до 6 діоптрій. Це найбільш поширений метод усунення астигматизму, при якому застосовуються спеціальні окуляри із циліндричними лінзами. При підборі таких окулярів лікар обов’язково вказує і положення осі лінзи. При астигматизмі окуляри потрібно носити на постійній основі. Також потрібно пам’ятати, що окуляри не лікують астигматизм, а лише коригують його при їх використані.
Підібрати окуляри зі складними циліндричними лінзами може лише фахівець після проведення діагностики органів зору. Слід пам’ятати, що якщо окуляри підібрано неправильно, то це може призвести до погіршення зору та розвитку захворювань очей.
- Корекція контактними лінзами. При астигматизмі використовують спеціальні торичні лінзи. Ці лінзи більш об’ємні ніж звичайних та поєднують в собі сферичну та циліндричну форми. При астигматизмі до 4,5 діоптрій застосовують контактні лінзи із передньою торичною поверхнею, а при астигматизмі до 6 діоптрій – із задньою торичною поверхнею. При підборі контактних лінз слід враховувати усі рекомендації лікаря-офтальмолога. Та дотримуватися їх.
Якщо лінзи були підібрані неправильно, то це може призвести до розвитку багатьох захворювань зору. До розвитку захворювань може призвести і неправильний догляд за окулярами, тому слід дотримуватися усіх рекомендацій фахівця.
- Лазерна корекція зору. На сьогодні, лазерна корекція – це найпоширеніший спосіб лікування астигматизму, адже всього за декілька хвилин можна відновити свій зір. Застосовується при астигматизмі до 5 діоптрій у віці 18- 45 років. Процедура лазерної корекції полягає у перепрофілюванні рогівки за індивідуальними показниками. Лазер надає рогівці нову форму, яка дозволяю сформувати точний зоровий фокус та покращити зір. Процедура триває 5-10 хвилин, а хороший зір повертається за 2 години після її закінчення. Лазерна корекція допомагає вирішити проблему поганого зору, тому засоби корекції уже не знадобляться.
- Ленсектомія – це рефракційна заміна кришталика ока, яка застосовується при астигматизмі високого ступеня. Під час операції на рогівці роблять невеликий розріз (до 2 міліметрів) через який видаляють кришталик ока, який подроблений за допомогою ультразвуку. Природній кришталик замінюють на штучний – інтраокулярну лінзу. Інтраокулярна торична лінза дає можливість позбутися одразу кількох захворювань та отримати якісний зір.
В Медичному центрі AstraMed застосовують найрізноманітніші методи лікування астигматизму. Лікування проводять висококваліфіковані та досвідчені лікарі-офтальмологи за допомогою якісного обладнання, тому Ваш зір точно в надійних руках.