Луснула судина в оці: чому це трапляється та що робити.

Очі є найбільш чутливим органом нашого організму, до того ж зовні наші очі покриті тонкою та прозорою тканиною, яку дуже легко пошкодити. Цю тканину називають кон’юнктивою і в ній міститься безліч тонесеньких кровоносних судин. Іноді під впливом деяких факторів кровоносні судини розширюються або можуть взагалі луснути.  

Коли в оці лопає судинка, то кров потрапляє між кон’юнктиву та склеру, зовні це виглядає доволі страшно. Однак таке явище помітне лише зовні, а жодного болю чи порушень зору немає. Іноді такі наслідки від розриву судин проходять самостійно через деякий час, а іноді можуть бути дуже вираженими і не проходять без допомоги фахівців.

Що може призвести до розриву судини в оці?

Зрозуміло, що судини не розриваються самі по собі, лікарі-офтальмологи виділяють декілька основних причин, які призводять до розриву судин в оці:

Надмірна напруга очей. Судини, які розташовані в оці дуже чутливі, тому при тривалому навантажені очей під час роботи за комп’ютером або читанні в транспорті чи при слабкому освітлені, наші очі піддаються дуже великому навантажені, а судини можуть луснути. Тривале напруження очей може спричинити спазм очних м’язів та порушення тонусу судин, тоді вони переповнюються кров’ю і їх стінки лускають.

Великі фізичні навантаження. При великих фізичних навантаженнях напрузі піддається весь організми і тоді з судинами очей відбувається практично ті ж процеси, що і при надмірному напружені очей. Це ж саме може спричинити і відвідування сауни, надмірне вживання алкоголю та навіть різка зміна погодних умов. У таких випадках, почервоніння, яке з’являється після того, як лопнула судина, проходять самостійно через декілька днів.

Захворювання ендокринної системи. Дуже часто очні кровоносні судини розриваються у людей, що страждають цукровим діабетом, також у тих, в кого спостерігаються захворювання кровоносної системи. У таких випадках розрив судин може бути наслідком підвищеного підвищення тиску або пошкоджень стінок судин. У гіпертоніків судини, що луснули можуть попереджати про наближення інфаркту чи інсульту, тому не слід ігнорувати такі явища.

Офтальмологічні захворювання. Судина в оці може луснути при гострих нападах глаукоми, кератиті, кон’юнктивіті та блефариті. Таке явище може спостерігатися після операційних втручань, а також при потраплянні стороннього тіла в органи зору.

Що робити коли луснула судина в оці?

Знаючи причини, що призводять до розриву судин, боротися з цим явищем значно простіше. Якщо при розриві судин Ви не спостерігаєте інших неприємних симптомів чи дискомфорту в очах, тоді, для початку, просто намагайтеся зрозуміти причину та усунути її. Знаючи ці причини намагайтеся уникати їх надалі, щоб вберегти судини своїх очей.

Зазвичай такі крововиливи не потребують особливого лікування, адже за деякий час, до 10 днів, повністю проходять самостійно. Проте звернутися до лікаря-офтальмолога все ж потрібно, адже іноді таке явище може свідчити про різні захворювання. Лише лікар провівши огляд зможе визначити точну причину розриву судини та, при необхідності, призначити ефективне лікування.

Варто пам’ятати, що самолікування може призвести до небажаних наслідків. Не потрібно самостійно призначати собі якісь краплі чи інші ліки, адже так Ви можете лише нашкодити своїм очам. Також при розриві судини в оці не можна торкатися до ока та терти його або промивати очі, такі Ваші дії можуть лише збільшити крововилив. Якщо Ви носите контактні лінзи, то слід відмовитися від них на період доки не пройде почервоніння. Фахівці не радять робити будь-які примочки при розриві судин та використовувати будь-які засоби народної медицини.

Отже, судини можуть луснути під впливом безлічі факторів, однак у більшості випадків таке явище не несе жодної загрози для Ваших очей та проходить самостійно через деякий час. Основне не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря офтальмолога, щоб спростувати розвиток будь-яких захворювань.

Луснула судина в оці: чому це трапляється та що робити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори