Лазерне лікування в офтальмології

Офтальмологія постійно вдосконалюється, а лікування захворювань очей стає все простішим та швидшим. Уже кілька десятків років в офтальмології використовують сучасний лазер, без якого уже важко уявити лікування захворювань органів зору. Лазерне лікування є найбільш використовуваним, адже таке лікування безболісне та високоефективне. Лазерне лікування проводиться амбулаторно та не має серйозних ускладнень.

Які захворювання зору можна лікувати з допомогою лазера.

Розробка безлічі методів лазерного лікування дозволяє використовувати його для усунення більшості офтальмологічних захворювань. Серед основних захворювань, які лікують з допомогою лазера, виділяють:

  1. Діабетична ретинопатія. Ускладнення, яке виникає при цукровому діабеті та характеризується ураженням судин сітківки, що може призвести до повної втрати зору. Основним методом лікування діабетичної ретинопатії є лазерна коагуляція сітківки. Уже десятки років у багатьох країнах це захворювання ефективно лікують з використанням лазера. Лазерне лікування ретинопатії полягає у коагуляції – припіканні новоутворених судин сітківки ока. Таке припікання ліквідує сітківку, яка стимулює збільшення аномальних судин, а це покращує пряме постачання кисню в сітківку з судинної оболонки. Лазерна коагуляція сітківки може проводитися не один раз, все залежить від обсягу ураження та особливостей перебігу діабетичної ретинопатії.
  2. Порушення ретинального кровообігу. Порушений кровообіг в судинах сітківки – це складна офтальмологічна патологія, яка часто призводить до повної втрати зору. Основним показником цього захворювання є раптове зниження зору. При лікуванні порушення кровообігу спочатку усі дії проводяться для розсмоктування утвореного тромбу, щоб покращити кровообіг та зменшити набряк сітківки. Ці дії проводяться використовуючи медикаментозні препарати, такі як кортикостероїди, антикоагулянти та ангіопротектори. Щоб запобігти утворення аномальних судин, проводиться лазерна коагуляція сітківки, яка значно підвищує ефективність лікування.
  3. Вторинна катаракта. Інколи, після видалення катаракти, може появлятися вторинна катаракта – помутніння задньої капсули кришталика. Для її усунення виконується операційне втручання під місцевою анестезією із використанням лазера. Операція дає ефект одразу, після її проведення гострота зору покращується, а реабілітаційний період не вимагає ніяких обмежень.
  4. Глаукома. Захворювання яке зумовлене підвищенням очного тиску, що знижує зорові функції та провокує розвиток атрофії горового нерва. У лікуванні глаукоми перш за все використовують медикаментозні препарати, які знижують внутрішньоочний тиск. Якщо такі препарати не дають жодного ефекту, то використовується лазерна трабекулопластика. Промінь лазера, проникаючи в око, покращує відтік внутрішньоочної рідини. Лазерне лікування глаукоми є безболісним та проводиться амбулаторно.

Отже, лазерне лікування – це найбільш ефективний метод лікування офтальмологічних захворювань, який є безболісним та дозволяє не залишатися в клініці на довгий час. Сучасне лазерне лікування дозволяє не використовувати хірургічних методів, які потребують накладання швів та довготривалої реабілітації.

В Медичному центрі AstraMed використовуються сучасне лазерне обладнання при лікуванні захворювань зору. Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи проводять лікування на найвищому рівні, адже для нас головним є збереження Вашого зору!

Лазерне лікування в офтальмології

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори