Лабораторна діагностика​

Ендоскопічні дослідження 

Ендоскопічні дослідження основа сучасної діагностики в медицині, що дозволяє розпізнавати ранні стадії багатьох захворювань, особливо онкологічні (рак різних органів).
Ендоскопи це гнучкі пластикові трубки з освітлювальної та оптичною системою, які вводяться в порожнисті органи людини. Вони дозволяють отримувати справжнє, неспотворене зображення внутрішньої поверхні органу.
Деякі неприємні відчуття під час проведення даних процедур можна зовсім усунути, пройшовши дані дослідження під медикаментозним сном. Гастроскопія і колоноскопія уві сні минають без болю, та не залишають неприємних спогадів та відчуттів. 
Гастроскопія це єдиний метод, що дозволяє побачити стравохід, шлунок і 12-ти палу кишку зсередини, дізнатися причину хвороби, поставити точний діагноз і призначити найбільш правильне і ефективне лікування.

Коли потрібна гастроскопія?

Коли пацієнт відчуває біль, печію, нудоту або тяжкість в області шлунка або у його найближчих родичів були захворювання шлунково-кишкового тракту, поліпи, пухлини, то гастроскопія обов‘язкова. 
Під час дослідження гастроскопії також проводиться хелік-тест – це метод виявлення небезпечної бактерії Helicobacter pylori. Ця бактерія провокує різні захворювання шлунка, дванадцятипалої кишки та інших органів травного тракту. Нерідко вона є причиною гастриту, дуоденіту, холециститу, виразкової хвороби і навіть раку. 
Ось чому так важливо знати про наявність цієї шкідливої інфекції в організмі, особливо з огляду, що в сучасний час Helicobacter pylori дуже поширена.
Колоноскопія – це найкращий та найточніший метод діагностики та профілактики захворювань товстої кишки, в тому числі пухлинних, а так само метод безхірургічний видалення поліпів товстої кишки. Проте варто знати, що дане дослідження все ж таки супроводжується болем і дискомфортом.

Коли варто робити колоноскопію?

Колоноскопія проводиться тоді, коли пацієнт скаржиться на наявність крові в калі, часті проноси та запори, анемію, болі або відчуття чужорідного тіла в області товстої кишки. Колоноскопія є чудовим методом профілактики пухлин товстої кишки, тому у Європі, Америці та Японії просто з метою профілактики вона проводиться кожній людині, яка старше 45 років.
Під час проведення колоноскопії також проводиться біопсія – береться проба шматочка слизової тканини товстої кишки для встановлення точного гістологічного діагнозу.

Навіщо робити лабораторну діагностику?

Існує велика кількість різноманітних захворювань, котрі мають схожу симптоматику або навіть непомітно розвиваються для людини. З часом захворювання можуть навіть ускладнитися, і лікування потребуватиме ще більш серйознішого та довготривалого підходу. Відразу виявити порушення в стані здоров’я можна за допомогою лабораторного діагнозу.
Завдяки лабораторній діагностиці фахівці отримують об’єктивну картину стану здоров’я пацієнта, стежать за динамікою захворювання та ефективністю призначеного лікування.

Які завдання вирішує лабораторна діагностика?

  • Точна постановка діагнозу;
  • пошук нових методів дослідження біологічних матеріалів;
  • вивчення за допомогою широкого спектру аналізів функціонування всіх органів і систем організму;
  • виявлення патологічних змін на будь-яких стадіях;
  • контроль перебігу захворювання;
  • оцінка ефективності терапії.

Що є предметом дослідження лабораторної діагностики?

Лабораторні дослідження може призначити лікуючий лікар, залежно від специфіки захворювання, статі і віку, самопочуття і скарг пацієнта.
Лабораторна діагностика включає: здача біологічного матеріалу, його зберігання та транспортування, безпосередньо дослідження і розшифровка даних аналізів.
Біологічним матеріалом, який здають на дослідження може бути: кров, сеча, кал, мокротиння, слина, сперма, зіскрібки і мазки, зразки гістології та ін. 
Зразки біоматеріалу в стислі терміни відправляються в лабораторію для проведення аналізу.
Одна з популярних послуг лабораторної діагностики, з якої не раз стикався кожен з нас, – аналіз крові. З його допомогою можна виявити функціональні порушення в органах і системах, виявити ознаки різних (особливо безсимптомних) захворювань і види збудників інфекційних хвороб, визначити гормональний стан, стан імунітету та багато ін.
Основна функція клінічної лабораторії – надання лікарю об’єктивних даних про аналіз біоматеріалу і порівняння їх з нормальними показниками (в бланках аналізів завжди відображаються значення норми).
На сьогоднішній день саме лабораторна діагностика дає лікарям понад 80% всієї інформації, необхідної для визначення діагнозу і контролю проведеного лікування.
Так, загальний аналіз крові визначає кількість гемоглобіну, число еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів.
Біохімічний аналіз досліджує функції печінки і нирок, визначає кількість цукру і рівень холестерину і т.д.
Серологічні дослідження дозволяють виявити наявність антитіл до таких серйозних захворювань, як сифіліс, герпес, гепатит, краснуха, токсоплазмоз, цитомегаловірус, хламідіоз і т.д.
За допомогою ж іммунноферментного аналізу лікарі визначають ступінь розвитку захворювання і оцінюють ефект від проведеного лікування, отримують інформацію про перенесені раніше хвороби. Крім того, за аналізом крові визначається рівень гормонів щитовидної залози, чоловічих, жіночих статевих гормонів, наявність і термін вагітності і багато іншого.

Види лабораторних досліджень, які виконуються в “AstraMed”:

  • бактеріологічні дослідження;
  • біохімічні аналізи;
  • гемостазіологічні дослідження;
  • гістологічні дослідження;
  • серологічні дослідження;
  • імунологія, імунний статус;
  • імуноферментний аналіз;
  • загальноклінічні дослідження;
  • ПЛР, ДНК-діагностика;
  • цитологічні дослідження;
  • мікробіологічні дослідження;
  • базові комплекси;
  • програми обстежень

Ми гарантуємо:

  • достовірність результатів аналізів;
  • оперативність досліджень;
  • інформативність досліджень;
  • конфіденційність інформації;
  • широкий спектр виконуваних досліджень
 

Записатись на консультацію:

Догори