Косоокість: причини розвитку та перші симптоми.

Косоокість – це порушення, яке характеризується відхиленням одного ока або обох очей по черзі при погляді на об’єкт спостереження . Внаслідок цього порушується об’ємність зображення , тобто йде порушення так званого бінокулярного зору , _ сприйняття зовнішнього світу здійснюється неповно , дитина не може правильно оцінити дистанцію , розташування навколишніх предметів .

Чому виникає косоокість, основні причини.

Косоокість може розвиватися при недостатньому розвитку або ослабленні циліарного м’яза ока, що забезпечує акомодацію ока.
Астигматизм є ще однією причиною розвитку косоокості. Через нерівномірну кривизну рогівки виникає кілька точок фокусування, що веде до розмитості зображення. Мозок намагається орієнтуватися тільки на одне око, яке дає чітке фокусування, відсікаючи сигнали, що надходять від іншого ока. Око, залишившись без керування, перестає працювати синхронно з іншим, що веде до косоокості. У більшості випадків астигматизм має вроджений характер, і його перші симптоми спостерігаються у 2–3 роки. Однак можливий і набутий астигматизм внаслідок операції чи черепно-мозкової травми, що пояснюється ураженням окорухового нерва.

Значна група захворювань призводить до паралічів та парезів м’язів ока, що викликає паралітичну косоокість. При цьому рух ока у бік ураженого м’яза обмежений або відсутній, що відрізняє паралітичну косоокість від співдружнього. Характерним симптомом у випадках служить вимушений поворот голови, який замінює рух очі. Причиною паралічів можуть бути пухлинні, запальні та судинні зміни, а також травми головного мозку, очниці та розрив окорухового м’яза.
Ряд інфекційних захворювань, інтоксикація (ботулізм), запальні процеси, призводячи до ураження окорухових м’язів і нервів, можуть зумовлювати косоокість.
Судинні патології (аневризм, васкуліт), що призводять до порушення харчування нервів, іноді є причиною паралічу очного нерва, викликаючи косоокість. 

Перші симптоми косоокості, що варто знати.

Косоокість відноситься до категорії захворювань, які можна діагностувати самостійно. Першими розвиток патології зауважують, як правило, близькі люди.

У дорослої людини розвиток косоокості може супроводжуватися такими симптомами:

Стомлюваність, змішуванням одержуваних очима зображень (накладаємо), роздвоєнням зображення (диплопія), ускладнюється візуальна діяльність (читання, наприклад), втрачаються почуття обсягу та глибина сприйняття.

Діти захворювання може бути діагностовано як візуально. Про проблему з очима малюка говорять такі симптоми:

Головні болі, примхливість, дратівливість, плаксивість.

У дитини, яка отримує плоску картинку замість об’ємної, може виникнути психологічна травма, яка згодом спричинить загальмованість психічного та розумового розвитку.

При несвоєчасному зверненні до лікаря можливий викривлення шийних хребців, оскільки хворі намагаються тримати голову таким чином, щоб очам було комфортно. Важко спілкуватися з людьми, адже встановити одночасно двома очима візуальний контакт не виходить.

Отже причин даного порушення є безліч, але остаточно з’ясувати його причину та призначити лікування може лише лікар після ретельного обстеження. Тому консультація необхідна навіть у тому випадку, коли косоокість виникає лише періодично.

Косоокість: причини розвитку та перші симптоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори