Короткозорість: профілактика та лікування

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зараз близько одного мільярда людей на планеті носять окуляри чи контактні лінзи, тобто мають різні потреби із зором. І кожного дня зростає кількість тих, в кого проявляється короткозорість.

Короткозорість (міопія) – це поширене порушення зору, при якому людина погано бачить предмети, які розташовані на великій відстані від неї.

Прогресування короткозорості можна призупинити, для цього слід дотримуватися простих правил: стежити за загальним станом організму, частіше бувати на свіжому повітрі та піклуватися про стан своїх очей.

Варто пам’ятати про комплекс профілактичних заходів, які дозволять уникнути створення умов, що сприяють розвитку короткозорості. До таких профілактичних заходів належить:

  1. Дотримуватися правильного режиму зорової роботи. При тривалій зоровій роботі на близькій відстані частота моргання знижується в кілька разів. Це викликає втому очей, печіння, сухість та дискомфорт в очах. Тривале напруження очей призводить до уповільнення необхідних обмінних процесів у структурі ока і, як наслідок, розвитку короткозорості.
  2. Забезпечувати рівномірне та достатнє освітлення. Це необхідна умова для нормальної зорової роботи. Світло на робочому столі повинне бути налаштоване так, щоб створювати комфорт для очей. Воно не має бути надто яскравим, щоб не засліплювати вас, але й не надто темним, щоб очі не відчували надмірної перенапруги. Світлові потоки не повинні сприйматися очима як окремі, адже відсутність перепадів світла дуже важлива для збереження якості зору.
  3. Дотримуватися правильного режиму читання. Не варто читати в транспорті, лежачи чи ідучи кудись, адже нашим очам доводиться постійно підлаштовуватися, щоб об’єкт постійно перебував у фокусі чітким для зручності читання, це призводить до надмірної перевтоми очей. Відстань до книги повинна бути не менше 30 сантиметрів. Часта та надмірна втома очей може призвести до розвитку короткозорості.
  4. Регулярно виконувати вправи для очей. Гімнастика для очей – це ще один простий спосіб профілактики короткозорості, який не забере багато вашого часу. Комплекс вправ, спрямованих на розслаблення та зміцнення очних м’язів:

Повільно рухайте очима вгору-вниз, а потім вліво-вправо. Повторіть вправу декілька разів.

Уявіть велике коло, обводьте його очима за годинниковою стрілкою, а потім проти неї.

Переводити погляд по черзі з предметів які розташовані близько на ті, які розташовані далеко.

Міцно закрийте очі на кілька секунд, а потім широко їх відкрийте та швидко моргайте протягом хвилини.

Кожну вправу потрібно повторювати по 4-5 разів, це не займе більше ніж 10 хвилин в день, але допоможе уникнути проявів короткозорості та інших порушень зору.

Також слід пам’ятати про регулярне відвідування лікаря-офтальмолога. Адже на початку свого розвитку порушення зору є непомітними, оскільки немає жодних симптомів. Лише фахівець може знайти проблему ще на початку її виникнення та підібрати дієвий метод лікування.

Лікування короткозорості.

Сучасна медицина дозволяє ефективно виконувати корекцію та лікування короткозорості різних ступенів. До поширених методів лікування короткозорості відносять:

  1. Носіння окулярів чи контактних лінз. Окуляри з лінзами, які розсіюють, виправляють недоліки оптичної системи та відсувають зображення на сітківку. Якщо відсутні протипоказання, то такі окуляри можна замінити на контактні лінзи.
  2. Лазерна корекція. Цей метод дозволяє позбутися короткозорості та отримати високий рівень зору, також він не є повноцінною операцією. Підходить людям з короткозорістю до -12 діоптрій та триває від 10 до 15 хвилин. Для знеболювання використовують спеціальні каплі для очей. Зір покращується через 1-3 години після операції, а повне відновлення відбувається через місяць.
  3. Хірургічне втручання. Використовується коли короткозорість високого ступеня, не можливо виправити лазерною корекцією. Даний метод дозволяє замінити прозорий кришталик ока на штучний з необхідними діоптріями, який допомагає компенсувати короткозорість високого ступеня, а також, при необхідності, виправляє астигматизм, який часто супроводжує короткозорість. Ця операція значно дорожча та складніша за лазерну корекцію, адже це повноцінне хірургічне втручання. Процес реабілітації триває протягом одного місяця.
Короткозорість: профілактика та лікування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори