Коли варто звертатися до лікаря-офтальмолога?

Найкраще лікування – профілактика. Саме тому, регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога потрібно дітям та людям старше 40 років для спостереження та попередження вікових змін, в інших випадках за наявності певних симптомів. Але є ситуації, коли візит відкладати небезпечно, адже залишитися без головного з органів чуття — шлях до інвалідності.

Чи потрібно проходити профілактичні огляди в офтальмолога?

Один раз на рік приходити на прийом до офтальмолога мають діти та люди від 40-45 років. Такий графік профілактичних оглядів рекомендований для контролю якості зору, ранньої діагностики короткозорості, глаукоми та катаракти. Ряд очних захворювань не виявляють себе на ранній стадії розвитку, а тому людина самостійно не може запідозрити, що з органами зору щось не те. Тільки фахівець за допомогою спеціальних приладів може оцінити стан слизової оболонки, сітківки і так далі.

Дітям контроль зору особливо важливий. Дитячі очі швидше втомлюються, відчувають перенапругу, висушується слизова оболонка і все це від банального недотримання режиму дня: тривалого перегляду телевізора або гри на телефоні.

Коли слід негайно звернутися до офтальмолога?

При будь-якому дискомфортному стані в області очей, верхньої або нижньої повіки відкладати візит до офтальмолога не можна. Чим далі затягнуте захворювання зорової системи, тим складніше позбавитися його і відновити нормальну роботу очей.

Але є перелік симптомів, які говорять про розвиток хронічних, інфекційних проблем, пухлини, але не проявляють себе яскравою симптоматикою, така картина зрозуміла лише фахівцю.

Слід терміново звертатися на консультацію до лікаря-офтальмолога при болі в очах будь-якого характеру, інтенсивності чи локалізації, швидкій втраті гостроти зору. Також тривалому запаленні та почервонінні слизової оболонки, набряках повік, світлобоязні, слизових або гнійних виділеннях. Відчутті стороннього тіла в оці, іскри, що періодично з’являються, і спалахи в очі, складність із фокусуванням на віддалених предметах.

Навіть банальний кон’юнктивіт, що виявляється сухістю, відчуттям піску в оці та легким почервонінням при тривалому перебігу без адекватної терапії може призвести до багатьох негативних наслідків. Не можна не звертати увагу і на сухість оболонки очей. Вона настає у багатьох наприкінці робочого дня при тривалому знаходженні біля монітора комп’ютера. За відсутності додаткового зволоження слизова оболонка стоншується, місцевий імунітет слабшає. Тоді очі стають більш вразливими для бактерій, вірусів та інших патогенних мікроорганізмів.

Найчастіше до офтальмолога приходять зі скаргами на сухість, печіння та втому очей. Причин такого стану кілька: монітор комп’ютера, сухе повітря в приміщенні, алергія, блефарит або кон’юнктивіт. Самостійна постановка діагнозу може призвести до того, що звичайна перенапруга лікується антибактеріальними препаратами, а алергія – краплями, що зволожують. В обох випадках один результат – затяжний перебіг та можливий розвиток ускладнень.

Щоб уберегти себе та своїх дітей від дискомфорту, пов’язаного із погіршенням зору, потрібно звертатися на профілактичні огляди до офтальмологів в Медичний центр AstraMed.

Коли варто звертатися до лікаря-офтальмолога?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори