Катаракта та глаукома: у чому ж різниця?

Катаракта як і глаукома є одними із найбільш небезпечних та розповсюджених захворювань органів зору, що поступово погіршують якість зору. Хоча ці захворювання можуть мати подібні симптоми та фактори ризику, їх механізми та причини розвитку відмінні.

Що таке катаракта?

Катаракта є захворюванням очей, що пов’язане з пошкодженням кришталика ока, що є природною лінзою. З часом цей кришталик може ставати менш прозорим та втрачати свою природню гнучкість, що призводить до зниження гостроти зору. Найчастіше катаракта розвивається у людей старшого віку, що пов’язано із природнім старінням.

Основні симптоми катаракти включають погіршення зору, погіршення сприйняття кольорів, поява сірого відтінку на зіниці – помутніння.

Лікування катаракти полягає у видаленні хворої лінзи та її заміні на штучну. Ця операція є досить безпечною та ефективною, а також не потребує тривалого перебування в клініці.

Що таке глаукома?

Глаукома – це досить поширене порушення, що спричиняє пошкодження зорового нерва. Якщо захворювання не буде вчасно діагностоване та лікуване, то може відбуватися поступова втрата зору та навіть повна сліпота.

Основні симптоми глаукоми включають пошкодження зорового поля, поява головного болю, розмитість зору.

Лікування глаукоми полягає в зниженні внутрішньоочного тиску, що допомагає запобігти подальшому пошкодженню зорового нерва. Це можна досягти за допомогою ліків, які зменшують тиск в очах, та в разі потреби застосуванням хірургічних методів.

Чим відрізняються катаракта та глаукома?

Катаракта зазвичай розвивається з повільним перебігом через зношування природньої лінзи ока, що призводить до зниження її прозорості та гнучкості. Це може бути спричинене віком, травмами, захворюваннями очей та іншими факторами.

Глаукома ж розвивається через збільшення внутрішньоочного тиску, який може пошкоджувати зоровий нерв. Це може бути спричинене неправильним відтоком рідини в очах, що призводить до підвищення тиску.

Катаракту можна вилікувати шляхом заміни пошкодженої лінзи на штучну, тоді як глаукому можна контролювати за допомогою ліків та хірургічними методами, але не можна повністю вилікувати.

Як зменшити ризик розвитку катаракти та глаукоми?

Щоб запобігти розвитку катаракти та глаукоми, важливо дотримуватися здорового способу життя та правильної догляду за очима. До основних рекомендацій з профілактики належать:

  1. Регулярні візити до офтальмолога для профілактичного огляду та вчасного виявлення захворювань очей.
  2. Збереження здорового харчування, з включенням в раціон достатньої кількості фруктів та овочів, які містять антиоксиданти, сприяючі здоров’ю очей.
  3. Захист очей від ультрафіолетового випромінювання шляхом використання сонцезахисних окулярів.
  4. Підтримка здорового рівня фізичної активності та контроль над рівнем цукру в крові.

Важливо дотримуватися профілактичних заходів, щоб запобігти розвитку цих захворювань. Також звернутися до лікаря-офтальмолога в Медичний центр AstraMed при перших ознаках погіршення зору для вчасного виявлення порушення та лікування.

Катаракта та глаукома: у чому ж різниця?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори