З чим пов’язане відчуття постійної втоми.

Кожній людині знайоме почуття втоми та відсутності сил, особливо у періоди поганої погоди чи спалахів вірусних інфекцій. У нормі ця проблема вирішується за допомогою повноцінного відпочинку та сну. Але коли такий стан затягується і відчутно знижує якість життя — це сигнал, що настав час замислитись про стан здоров’я нервової системи.

Постійне почуття втоми може викликати різноманітні симптоми:

 1. Головний біль, запаморочення.
 2. Зниження імунітету та втрата апетиту.
 3. Відсутність відчуття повноцінного відпочинку після сну вранці.
 4. М’язова слабкість, ломота в тілі.
 5. Уповільнена реакція, проблеми з координацією.
 6. Постійна млявість, інертність, апатія, лінь, відсутність мотивації.

Основні причини розвитку постійної втоми.

Насправді причин появи регулярної втоми всього організму існує безліч, однак серед основних можна виділити:

 1. Психічні та психологічні проблеми. Надмірні навантаження на психіку, хронічний стрес, тривожний розлад, депресії, зловживання алкоголем чи наркотичними речовинами
 2. Лікарські препарати. Неправильне дозування, різке скасування та некоректний прийом деяких лікарських засобів – часта причина того, чому постійна втома, розбитість та занепад сил не проходять.
 3. Безсоння. Якщо людина не висипається, то організм виснажується і настає хронічна втома
 4. Авітаміноз. Вітаміни та мінерали беруть участь у діяльності нервової системи та відповідають за розумову роботу
 5. Хронічні захворювання. Наявність серцевої недостатності, аритмії, гепатиту, ревматоїдного артриту, гормонального дисбалансу, онкологічних, інфекційних та інших захворювань – поширені причини слабкості та втоми.
 6. Зайва вага та розлади харчової поведінки. Організм при цьому змушений відчувати підвищене навантаження на серцево-судинну, кісткову та інші системи, схильний до м’язово-суглобових болів та розвитку таких станів як цукровий діабет.
 7. Хронічний біль. Такі пацієнти часто прокидаються вночі і перебувають у стані перманентної напруги, з чим може бути пов’язана постійна втома.
 8. Вірусні інфекції та наступний за ними реабілітаційний період.
 9. Відсутність будь-якої фізичної активності.

Окремо варто поговорити про таку причину, як синдром хронічної втоми. Це вже не просто симптом, а навіть окреме захворювання, для якого характерний високий ступінь стомлюваності без відповідного стану соматичного розладу. Такі пацієнти можуть задаватися питанням про те, чому виникає втома і апатія практично весь час, оскільки вони гіперчутливі навіть до легких навантажень на організм.

При регулярних відчуттях загальної втоми слід обов’язково звернутися за допомогою до фахівця, а саме до лікаря-терапевта. Пройти обстеження в лікаря-терапевта Ви можете в AstraMed, у нас працюють лише досвідчені та кваліфіковані фахівці. Провівши загальне обстеження Вашого організму, терапевт допоможе визначити причину появи постійної втоми, а також підбере ефективне лікування для її усунення. За необхідності лікар направить Вас до вузькоспеціалізованих фахівців, які зможуть допомогти вирішити Вашу проблему.

З чим пов’язане відчуття постійної втоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори