Захворювання сітківки ока

Сітківка – це внутрішня та найбільш чутлива оболонка ока. Її основною функцією являється передача зображення до мозку. Зображення проектується на неї оптичним апаратом ока – рогівкою та кришталиком. За рахунок своєї будови, сітківка часто піддається різним захворюванням. Найбільша небезпека полягає у тому, що на початку розвитку захворювань сітківки немає жодних клінічних симптомів. Своєчасне виявлення та лікування захворювань дозволяє відновити хороший зір. Тому так важливо регулярно проходити огляд у лікаря-офтальмолога.

Захворювання сітківки та причини їх розвитку.

  1. Ангіопатія сітківки. Це ураження кровоносних судин, які найчастіше виникають в наслідок загальних захворювань (гіпертонія, цукровий діабет), які вимагають регулярного огляду в терапевта та відвідування офтальмолога.
  2. Ретиніт – це запальне захворювання сітківки, яке може бути одностороннім та двостороннім. Може мати інфекційний або токсико-алергічний характер. Часто розвивається в результаті таких захворювань, як СНІД, вірусних та гнійних інфекцій. Основними симптомами ретиніту є зниження гостроти та зміна поля зору.
  3. Крововиливи в сітківку. Виникають через розрив судин або збільшення їхньої проникності при загальних хворобах організму, травмах очей. Крововиливи можуть бути безсимптомними, а можуть бути причиною значного зниження зору, все залежить від об’єму крові, що виливається.
  4. Відшарування сітківки – це відділення сітчастої оболонки ока від судинної. При розриві сітківки внутрішньоочна рідина проникає під неї, це і є причиною відшарування. При відшаруванні сітківки потрібно негайно звертатися до лікаря, оскільки воно може бути причиною сліпоти.
  5. Центральна дегенерація сітківки – це захворювання, яке призводить до втрати центрального зору. Перед оком людини спочатку виникає прозора сіра пляма, яка поступово стає темною, та не дозволяє чітко бачити об’єкти. Причиною захворювання можуть бути вікові зміни сітківки та судин, цукровий діабет, травми ока, запальні захворювання очей та спадкові захворювання.
  6. Периферична дегенерація сітківки – захворювання, яке спричиняє зміни в периферичній зоні предметного зору. В уражених зонах сітківка перестає працювати та тоншає, це може призвести до її відшарування.
  7. Дистрофія сітківки – це відшарування тканин сітківки ока через порушення обмінних процесів в органах зору. Залежно від області пошкодження сітківки, дистрофія може бути периферичною та центральною. При невчасній діагностиці центральна дистрофія може призвести до повної втрати зору.
  8. Макулярний розрив. Захворювання центральної області сітківки, яке дуже часто пов’язане з віковими змінами організму. Також причинами такого розриву можуть бути різноманітні травми, післяопераційні зміни та міопія.

Щоб уникнути захворювання сітківки та органів зору в цілому, потрібно регулярно проходити обстеження в лікаря-офтальмолога.

Діагностика зору в Медичному центрі AstraMed проводиться за допомогою сучасного та якісного обладнання досвідченими спеціалістами. Це допомагає отримати точні дані про стан сітківки ока та зору в загальному. В результаті отриманих даних лікарі-офтальмологи призначають лікування, яке допомагає зберегти зір. Офтальмологи в Медичному центрі AstraMed володіють як медикаментозними, так і хірургічними методами лікування більшості захворювань сітківки ока.

Захворювання сітківки ока

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори