Захворювання “сухого ока”

Для комфорту своїх очей ми рефлекторно моргаємо, це допомагає зволожувати очі, щоб не виникало відчуття сухості та відчуття піску в очах. Проте багато людей постійно відчувають сухість очей та їх подразнення. Це виникає через те, що слізні залози не виробляють достатньої кількості рідини, тому поверхня ока пересихає. Лікарі-офтальмологи називають такий стан захворюванням «сухого ока», яке називають ще сухим кон’юнктивітом.

Захворювання «сухого ока» – це поширена патологія очей, при якій значно знижується кількість слізної рідини, яка зволожує оболонку ока. Нестача слізної рідини призводить до подразнення слизової оболонки очей, почервоніння та печіння.

Причини, які сприяють розвитку захворювання «сухого ока».

До розвитку захворювання можуть призвести зовсім різні причини, як зовнішній вплив (тривала робота за комп’ютером, перебування в задимленому приміщенні), так й внутрішній вплив, часто серйозні порушення в роботі організму. Також захворювання сухого ока є одним із проявів цукрового діабету.

Можна виділити дві основні групи чинників, що спричиняють появу захворювання:

Коло недостатня зволоженість очей провокується порушенням вироблення слізної рідини, яке виникає коли:

Наявність хронічних захворювань. Серед яких кон’юнктивіт, блефарит, цукровий діабет та ендокринні порушення в організмі.

Приймання лікарських засобів. Прояви надмірної сухості очей можуть викликати протиалергічні та антиаритмічні препарати, кортикостероїди, антидепресанти та гормональні засоби.

Відновлювальний період після хірургічного втручання в очі. Сухість може тимчасово виникати після лазерної корекції зору. Такі симптоми у більшості випадків проходять після завершення реабілітаційного періоду.

Спадкова схильність та нераціональне харчування.

Чинники, які пов’язані із швидким випаром слізної рідини. До них належать:

Перебування у приміщені з увімкненим  кондиціонером та низька вологість повітря.

Порушення змикання повік та пошкодження органів зору.

Тривала робота за комп’ютером.

Задимлення приміщення та вплив будівельного пилу, сильний вітер.

Тривале носіння контактних лінз, особливо якщо вони не дуже якісні.

Регулярне застосування очних краплів із вмістом консервантів.

Захворювання «сухого ока» проявляється почервонінням та печінням очей, відчуттям піску в очах, чутливістю до світла та затуманенням зору. Інколи захворювання викликає безпричинні сльозотечі та свербіж очей.

При перших проявах захворювання, слід звертатися до лікаря-офтальмолога. Адже тривала відсутність лікування може призвести до розвитку ускладнень, які погіршують якість життя та знижують працездатність.

Діагностика захворювання «сухого ока».

В першу чергу, лікар-офтальмолог вислуховує скарги пацієнта та проводить зовнішній огляд його очей. Діагностика даного захворювання передбачає спеціальні тести:

  1. Тест Ширмер – це дослідження, яке дозволяє оцінити швидкість утворення слізної рідини за допомогою лакмусового індикатора.
  2. Проба Норна – дозволяє визначити швидкість та якість випаровування слізної рідини. В очі закапують спеціальні краплі, які забарвлюють слізну плівку.

Також при діагностиці захворювання «сухого ока» проводять біомікроскопію, яка допомагає оцінити стан повік, рогівки та динаміки моргання.

В Медичному центрі AstraMed лікарі проводять діагностику за допомогою сучасних апаратів. Після проведення діагностики лікар-офтальмолог визначає наявність захворювання та причини його виникнення, а потім підбирає ефективний метод боротьби з захворюванням. Лікування може бути медикаментозним, за допомогою краплів, або хірургічним. Метод лікування залежить від ступеня захворювання.

Захворювання “сухого ока”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори