Затуманення зору: причини та лікування.

Затуманення зору – досить поширений симптом при різних патологіях очей. Основне його прояв – порушення зору з втратою здатності розрізняти деталі при погляді в далечінь або при зоровій роботі поблизу.

Основні фактори, що провокують появу затуманення зору.

Існує безліч факторів, що призводять до неприємних відчуттів в очах, що супроводжуються туманом:

  1. Помутніння рогівки ока, що може виникати через дистрофію, травми, опіки та запальні процеси в зоровій системі.
  2. Патології сітківки. До них входить діабетична ретинопатія, ретиніти, дистрофії сітківки ока тощо.
  3. Помутніння кришталика. До цього призводить катаракта, від якої не вдасться застрахуватися при сильних навантаженнях на організм. Кришталик усередині ока з часом втрачає свою натуральну прозорість. Через це зір стає менш чітким. Особливо часто туман в очах з цієї причини спостерігається у людей пенсійного віку, але може зустрічатися і у молодших людей.
  4. Короткозорість, астигматизм, далекозорість. В одному з подібних випадків проблема може бути усунена шляхом використання контактних лінз чи окулярів. Це коригує зір у кожному оці. У разі застосування лінз необхідно бути обережним. Потрібно дотримуватись усіх інструкцій з догляду за виробами, інакше затуманення буде навіть при використанні засобів, що коректують. Обов’язковим є звернення до лікаря, який вирішить, що робити надалі, а також позбавить поточних аномалій рефракції.
  5. Захворювання зорового нерва. Відповідні проблеми можна спостерігати за слабкої розмитості зображення. Також ознакою захворювання зорового нерва є біль під час руху очей.

Туман в очах виникає і під час прийому препаратів, які необхідно капати у вічі. Відповідні розчини на деякий час викликають замутнення, але за кілька годин все повністю повертається в норму. Подібні ліки можуть виписувати самі офтальмологи для лікування різних хвороб та стримування патологій.

Як боротися з затуманенням зору?

Як вже було згадано, туман перед очима є лише симптомом захворювання, тому його усунення можливе лише при лікуванні причини, що його викликала. Так корекція зору окулярами та контактними лінзами вирішує проблему у разі аномалій рефракції. Крім того, правильно підібрані окуляри заберуть туман на початкових стадіях катаракти.

У всіх інших випадках необхідно лікувати основне захворювання і робити це потрібно якнайшвидше. Тому, якщо у вас постійно або періодично почав виникати туман перед очима, обов’язково зверніться до лікаря-офтальмолога в Медичний центр AstraMed.

Лікарі нашого медичного центру мають чималий досвід та готові допомогти пацієнтові у вирішенні будь-яких дискомфортних відчуттів в очах. Так провівши діагностику зору, офтальмолог визначить причину появи затуманення зору та підбере ефективне лікування для її усунення. В AstraMed для діагностики та лікування офтальмологічних захворювань використовують лише сучасне обладнання та найбільш безпечні методики, тому причин для хвилювання немає. Пам’ятайте, що чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим вищі шанси зберегти свій зір.

Затуманення зору: причини та лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори