Ефективне та безпечне лікування кон’юнктивіту.

Кон’юнктивіт – це запалення зовнішньої прозорої оболонки ока, що покриває очне яблуко, а також внутрішню частину століття. 

Причиною захворювання найчастіше стають бактерії, що викликають застудні захворювання, а також ангіну та кір. Якщо у вас з’явилися симптоми цього захворювання, потрібно вжити певних заходів для того, щоб не дозволити хворобі розвинутися. Насамперед, необхідно дотримуватись правил особистої гігієни: регулярно мити руки і обов’язково з милом, мати власний рушник, спальні приналежності, провітрювати приміщення. Не потрібно терти очі, тому що якщо поразка одностороння, то зараження в цьому випадку може вразити й інше око.

Не можна запускати захворювання або займатися самолікуванням, не захоплюйтеся при цьому захворюванні народними засоби лікування, це може призвести до різних ускладнень. При правильному лікуванні кон’юнктивіт можна вилікувати за 4 дні, а лікування його хронічної форми може зайняти навіть один місяць. Тому за перших ознак захворювання обов’язково потрібно звертатися до лікаря – офтальмолога.

Для того, щоб лікар-офтальмолог зміг поставити правильний діагноз, хворий повинен розповісти йому про всі перенесені ним захворювання, а також несприятливі умови на роботі, якщо такі є. Після того, як буде встановлена ​​причина захворювання, лікар призначить відповідне лікування.

Як лікувати кон’юнктивіт, що варто знати.

Лікування кон’юнктивіту залежить від особливостей його перебігу та особливостей зорової системи пацієнта. Вилікувати кон’юнктивіт можна за допомогою таких методів:

Промивання слизової оболонки ока розчинами лікарських засобів. Для цього офтальмолог обережно відтягує нижню повіку пацієнта, видаляє тверді частинки з порожнини кон’юнктиви та промиває слизову оболонку невеликими порціями рідини за допомогою спринцівки. Лікарський розчин містить перманганат калію чи  інші дієві компоненти. Така процедура сприяє очищенню ока від гною, патогенних мікроорганізмів та алергенів. Офтальмолог пояснює пацієнту, як правильно проводити промивання ока самостійно, щоб не витрачати свій час на поїздки у клініку.


Обробка кон’юнктиви офтальмологічною маззю. Під час процедури лікар відтягує нижню повіку та поміщає мазь у порожнину кон’юнктиви за допомогою скляної палички. Потім офтальмолог просить пацієнта заплющити очі та масажує віки для розподілу ліків. Протимікробні, протигрибкові та антигістамінні мазі підбираються за результатами проведеної діагностики лікарем-офтальмологом.


Ін’єкція лікарських засобів. Для покращення всмоктування медикаментів лікар робить ін’єкцію в області перехідної складки кон’юнктиви за допомогою інсулінового шприца. Перед ін’єкцією офтальмолог обробляє слизову оболонку ока антисептиком та місцевим знеболювальним засобом. Використання ін’єкцій допомагає лікувати не лише  кон’юнктивіт, а й  його ускладнення.


Лікування запалення ока за допомогою антибіотиків. Якщо мікробіологічна або серологічна діагностика виявляє таких збудників кон’юнктивіту, лікар назначає антибіотики у вигляді таблеток або ін’єкційних розчинів.


Терапія неінфекційних форм кон’юнктивіту. Для цього лікар-офтальмолог призначає пацієнту місцеві засоби на основі кортикостероїдів, антигістамінних препаратів чи сльозозамінних краплів.

Ви можете в Медичному центрі AstraMed, де працюють висококваліфіковані та досвідчені фахівці. Вчасно поставлений діагноз та призначене лікування швидко зупинять перебіг захворювання та унеможливить розвиток будь-яких ускладнень.

Ефективне та безпечне лікування кон’юнктивіту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори