Ефективне лікування діабетичної ретинопатії.

Діабетична ретинопатія є досить поширеним та серйозним порушенням сітківки органів зору, що при не своєчасному лікуванні може спричинити повну втрату зору. Хворі на цукровий діабет повинні з особливою увагою ставитися до здоров’я своїх очей, тому що саме у них часто розвивається ретинопатія.

Лікування ретинопатії – це дії, які спрямовані на призупинення розвитку захворювання, що дозволяє сповільнити втрату гостроти зору. Діабетична ретинопатія відноситься до порушень, які не можна повністю усунути, тому лікування спрямоване на гальмування його розвитку.

Основні методи лікування ретинопатії.

Для лікування зору при діабеті  застосовують лазерну коагуляцію або вітректомію. Лазерна коагуляція – це процедура, під час якої лазером усуваються уражені судинки у сітківці ока. Якщо кров із пошкоджених судин просочилася на сітківку чи склоподібне тіло, роблять вітректомію – видалення склоподібного тіла. Під час процедури лікар видаляє кров і зір відновлюється.

Лазерна корекція та вітректомія дозволяють запобігти втраті зору, якщо сітківка зруйнована не повністю. У деяких випадках також допомагають ін’єкції препаратів, які призводять до розсмоктування крововиливів.

Як проходить лазерне лікування діабетичної ретинопатії.

Лазер має вплив на тканини сітківки вузько спрямованими променями світла. Вони призводять до утворення на сітківці малесеньких опіків, що сприяє кращому постачанню кисню та коагуляції слабких судин.

Лазерна коагуляція проводиться за 4-6 сеансів, між якими має відбутися не менше місяця. Тривалість одного сеансу – 10-40 хвилин. Під час операції ви побачите лише спалахи світла та почуєте слабкі клацання, що видаються лазером. Процедура не потребує тривалого відновлення: вже за годину після неї можна йти додому.

Лазерна коагуляція зміцнює судини та сітківку ока. Ця операція не покращує зір, а зупиняє його погіршення. Якщо патологічні зміни стінок кровоносних судин виникли одного разу, вони можуть виявлятися знову і знову. Терапія здатна лише уповільнити цей процес.

Лазерне лікування діабетичної ретинопатії не завжди призводить до стабілізації діабетичної ретинопатії. Як правило, це пов’язано з поганою компенсацією цукрового діабету та/або високими цифрами артеріального тиску. Ці несприятливі чинники продовжують негативно впливати на сітківку. Тому потрібно ретельніше контролювати рівень цукру крові та рівень артеріального тиску.

Після операції можлива незначна втрата зору через те, що лазер руйнує нервові закінчення сітківки, що відповідають за отримання та передавання візуальних сигналів. Проте така втрата зору мінімальна порівняно зі сліпотою, яка може настати, якщо захворювання не лікувати. Крім цього пацієнт може відчувати підвищену світлочутливість.

Всім хворим на діабет лікарі Медичного центру AstraMed радять відвідувати офтальмолога один раз на рік для проходження профілактичного огляду зору, а також постійно стежити за рівнем цукру в крові та артеріальним тиском. Зміна цих показників може спричинити захворювання очей при цукровому діабеті. 

Ефективне лікування діабетичної ретинопатії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори