Ерозія рогівки та її лікування.

Ерозія рогівки – це одне з поширених уражень зорової системи, а саме рогівки, що характеризується втратою епітеліального шару. До розвитку такого порушення призводить безліч різноманітних факторів і, як і будь-яке захворювання, ерозія рогівки потребує лікування.

Чому виникає ерозія рогівки та як проявляється.

Найчастіше ерозія рогівки виникає внаслідок механічного пошкодження. Для формування ерозії достатньо пошкодження базальної мембрани епітелію. Це призводить до порушення структури клітин епітелію, появі невеликих порожнин під ним, подальшого відшаровування пластів клітин. 

До механічних ушкоджень відносять як травми, так й потрапляння в око дрібних сторонніх предметів: піску, металевої стружки та інших. Лікування ерозії рогівки у разі передбачає вилучення стороннього тіла, робити це повинен лише лікар-офтальмолог. 

Термічний або хімічний опік є також поширеною причиною появи ерозії. Як правило, лікарі-офтальмологи в цьому випадку мають справу ще й з опіком століття, оскільки повіки рефлекторно замикаються у разі дискомфортних відчуттів. 

Непоодинокі випадки ерозії у людей, які користуються контактними лінзами як засіб оптичної корекції зору, а також виключно з декоративною метою. Це відбувається за недотримання правил їх використання, а також норм гігієни. 

Серед основних симптомів рогівки можна виділити больові відчуття, особливо у ранковий час. Також до характерних симптомів ерозії рогівки належить відчуття стороннього тіла в оці, почервоніння, що виникає як реакція очних кровоносних судин або ж при розвитку запального процесу. Характерними симптомами є ще сильні сльозотечі та світлобоязнь, а також зниження гостроти зору, яке виникає при набряках та зниженнях прозорості рогівки.

При перших проявах симптомів ерозії рогівки слід обов’язково звернутися на огляд до лікаря-офтальмолога, адже лише він зможе підтвердити або спростувати наявність захворювання після проведення діагностики зорової системи та підібрати ефективне лікування.

Як вилікувати ерозію рогівки, що варто знати.

Лікування ерозії рогівки починається з ретельної діагностики. Лікар проводить комплексне обстеження із оглядом за допомогою щілинної лампи. Процедура передбачає також фарбування спеціальним барвником, щоб фахівець не пропустив невеликі ділянки та малопомітні осередки ерозії. 

Медикаментозна терапія дозволяє позбавитися неприємних відчуттів та дискомфорту. Лікар призначить препарати штучної сльози для зволоження та місцеві засоби для прискорення відновлення епітелію. Важливо дотримуватися рекомендацій спеціаліста та продовжувати лікування навіть після того, як зникнуть ознаки захворювання, що допоможе запобігти розвитку ускладнень.  

Якщо ерозія рогівки супроводжується ознаками бактеріальної інфекції, тоді слід застосовувати антибактеріальні медикаментозні засоби. Однак навіть за відсутності почервоніння та набряку, властивих інфекції, лікар може призначити місцеві протимікробні препарати у вигляді мазей або крапель, щоб не допустити розвиток вторинної інфекції. 

Лікування ерозії рогівки, яка виникла первинно, може успішно завершитись, для цього достатньо лікарських препаратів. Однак у випадках, коли йдеться про рецидивну ерозію, може знадобитися лазерне втручання. Його суть полягає у видаленні ділянок ураження мембрани лазерним променем, що дозволить попередити рецидиви. Лазерний промінь виключає можливість інфікування, опіку та травмування тканин. Застосування сучасних методів дає можливість позбутися порушення та повернути хороший зір. 

Ерозія рогівки та її лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори