Ендоскопія

Ендоскопічні дослідження 

Ендоскопічні дослідження основа сучасної діагностики в медицині, що дозволяє розпізнавати ранні стадії багатьох захворювань, особливо онкологічні (рак різних органів).

Ендоскопи це гнучкі пластикові трубки з освітлювальної та оптичною системою, які вводяться в порожнисті органи людини. Вони дозволяють отримувати справжнє, неспотворене зображення внутрішньої поверхні органу.

Деякі неприємні відчуття під час проведення даних процедур можна зовсім усунути, пройшовши дані дослідження під медикаментозним сном. Гастроскопія і колоноскопія уві сні минають без болю, та не залишають неприємних спогадів та відчуттів. 

Гастроскопія це єдиний метод, що дозволяє побачити стравохід, шлунок і 12-ти палої кишки зсередини, дізнатися причину хвороби, поставити точний діагноз і призначити найбільш правильне і ефективне лікування.

Коли потрібна гастроскопія?

Коли пацієнт відчуває біль, печію, нудоту або тяжкість в області шлунка або у його найближчих родичів були захворювання шлунково-кишкового тракту, поліпи, пухлини, то гастроскопія обов‘язкова. 

Під час дослідження гастроскопії також проводиться хелік-тест – це метод виявлення небезпечної бактерії Helicobacter pylori. Ця бактерія провокує різні захворювання шлунка, дванадцятипалої кишки та інших органів травного тракту. Нерідко вона є причиною гастриту, дуоденіту, холециститу, виразкової хвороби і навіть раку. 

Ось чому так важливо знати про наявність цієї шкідливої інфекції в організмі, особливо з огляду на, що в сучасний час Helicobacter pylori дуже поширена.

Колоноскопія – це найкращий та найточніший метод діагностики та профілактики захворювань товстої кишки, в тому числі пухлинних, а так само метод безхірургічний видалення поліпів товстої кишки. Проте варто знати, що дане дослідження все ж таки супроводжується болем і дискомфортом.

Коли варто робити колоноскопію?

Колоноскопія проводиться тоді, коли пацієнт скаржиться на наявність крові в калі, часті проноси та запори, анемію, болі або відчуття чужорідного тіла в області товстої кишки. Колоноскопія є чудовим методом профілактики пухлин товстої кишки, тому у Європі, Америці та Японії просто з метою профілактики вона проводиться кожній людині, яка старше 45 років.

Під час проведення колоноскопії також проводиться біопсія – береться проба шматочка слизової тканини товстої кишки для встановлення точного гістологічного діагнозу

Записатись на консультацію:

Догори