Діагностика та лікування іридоцикліту.

Іридоцикліт – це запальний процес, що вражає райдужну та циліарну оболонку ока. Це захворювання відноситься до так званих «увеїтів» – запалень, що торкаються судинної оболонки ока. Запалення розвивається і поширюється через те, що райдужка ока постійно тісно взаємодіє з циліарним (тобто війковим) тілом, тому запальний процес, який виникає в одній із частин судинної оболонки ока, швидко поширюється і призводить до більш тяжкої форми захворювання.

Як проходить діагностика іридоцикліту?

Іридоцикліт має на увазі проведення повного діагностичного обстеження, щоб виявити першопричину захворювання та визначити ефективну тактику лікування.

На прийомі лікар-офтальмолог проведе опитування та виявить скарги пацієнта, визначить гостроту зору.

Проведення біомікроскопії щілинною лампою дозволить отримати дані про стан райдужної оболонки, структуру очного яблука, виявити відсутність реакції зіниці на подразнення світлом, його звуження.

При натисканні на віки з’являється болючість, поразка райдужної оболонки та війного тіла призводить до появи на рогівці інфільтратів. До зниження зору призводить їхня поява на передній частині кришталика і в склоподібному тілі. Скупчення запальної рідини між райдужкою та кришталиком може призвести до утворення нарощень та спровокувати надалі зарощення зіниці.

Дане дослідження дозволяє визначити тяжкість запального процесу. Якщо в передній камері очі накопичується кров або гній, підвищується внутрішньоочний тиск, тому додатково проводять тонометрію.

Офтальмоскопія дозволить виявити пошкодження сітківки та судинної оболонки. За потреби лікар проведе УЗД ока.

Крім офтальмологічного обстеження, пацієнт проходить лабораторне (загальний аналіз крові та сечі, дослідження на сифіліс, гонорею), рентгенологічне, імунологічне обстеження, УЗД внутрішніх органів, огляд вузькими фахівцями.

Що варто знати про лікування іридоцикліту?

Іридоцикліт – серйозне захворювання, лікуванням якого має займатися лікар-офтальмолог. Успіх лікування та профілактику розвитку ускладнень іридоцикліту визначає своєчасне звернення до лікувального закладу з появою перших симптомів захворювання, суворе дотримання призначень та рекомендацій офтальмолога Медичного центру AstraMed.

Як правило, призначають нестероїдні протизапальні препарати разом із кортикостероїдами для зняття больового синдрому, зменшення запалення. При сильному болю препарати можуть вводитись ін’єкційним способом. Перед застосуванням кортикостероїдів з’ясовують збудника хвороби.

Для поліпшення кровотоку в дрібних судинах та попередження зрощення зіниці краю райдужної оболонки з кришталиком призначають мідріатики. При підвищеному тиску призначають гіпотензивні краплі, також виписують краплі підвищення прозорості рогівки.

Лікарем, залежно від етіології, можуть бути призначені антибіотики, противірусні, антисептичні, імунотропні засоби, полівітаміни. Ліки призначають як таблеток, розчинів для внутрішньом’язових, внутрішньовенних ін’єкцій, крапель, розчинів для промивань.

Залежно від ступеня іридоцикліту можуть призначатися фізіотерапевтичні процедури (магнітотерапія, електрофорез та ін.). Якщо відбулися порушення органів зору, проводять хірургічне втручання (лазерна терапія).

Діагностика та лікування іридоцикліту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори