Діагностика та лікування катаракти.

Катаракта є поширеною проблемою зору, особливо серед людей похилого віку. Це становить значний ризик для погіршення якості життя і може впливати на їх здатність виконувати повсякденні завдання. Що таке катаракта, як вона діагностується та лікується – про це ми детальніше розповімо у цій статті.

Катаракта – що це таке та як проходить діагностика?

Катаракта – це стан, коли в очах з’являється помутніння і стає значно складніше бачити. Це може стати причиною нездатності розрізняти кольори та різницю між світлим та темним. Катаракта зазвичай починається з легкого затуманення, яке поступово зростає в інтенсивності з часом.

Діагностика катаракти зазвичай включає в себе повний офтальмологічний огляд, включаючи перевірку зору та дослідження очного дна. Проводиться повна діагностика зорової системи. Це все може допомогти лікарю-офтальмологу побачити більш детально очі та визначити, наскільки серйозно катаракта.

Сучасні методи лікування катаракти.

Коли катаракта починає впливати на зір, лікування потрібно проводити якомога швидше. Сьогодні існує декілька сучасних методів лікування катаракти, які можуть допомогти відновити чіткість зору.

Усі ці методи є хірургічними, адже це єдиний спосіб ефективного лікування катаракти. Під час операції лікар видаляє хмарну лінзу та замінює її штучною інтраокулярною лінзою. Хірургічне лікування катаракти може здатися страшним, але це дуже безпечна та ефективна процедура. Сучасний метод факоемульсифікації – є максимально безпечним та надійним видаленням катаракти. Більшість пацієнтів повертаються до повної активності всього за кілька днів після операції. Штучні лінзи, які встановлюються під час операції, можуть бути різних типів, включаючи монофокальні, торичні та прогресивні.

Фактори, які впливають на вибір лінзи, можуть включати потребу в допомозі для близького та далекого бачення, наявність астигматизму та ступінь затуманення зору. Лікар-офтальмолог може допомогти вам вибрати правильний тип лінзи, щоб досягти найкращих результатів.

Фактори ризику та попередження катаракти.

Існують різні фактори ризику для розвитку катаракти, включаючи вік, генетичну схильність, тютюнопаління та захист від ультрафіолетового випромінювання. Щоб попередити розвиток катаракти, рекомендується регулярно перевіряти зорову систему, зменшувати споживання алкоголю та нікотину, дотримуватися здорового способу життя та використовувати сонцезахисні окуляри при виході на вулицю в яскраві сонячні дні в будь-яку пору року.

Катаракта може бути серйозною проблемою зору, яка може впливати на якість життя людини. Рання діагностика та лікування є ключем до успішного повернення чіткого зору та активного життя. Сучасні методи лікування катаракти, включаючи хірургічну операцію та встановлення штучних лінз, є безпечними та ефективними.

Щоб запобігти розвитку катаракти або ж безпечно її видалити звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі-офтальмологи проводять якісні дослідження зору для виявлення будь-яких порушень на ранніх стадіях. Також ми  використовуємо сучасне обладнання для лікування катаракти та збереження зору кожного пацієнта.

Діагностика та лікування катаракти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори