Двоїння в очах: причини та лікування.

Двоїння в очах зустрічається дуже часто та характеризується неможливістю бачити єдиний образ предмету. Двоїння не є самостійним захворюванням, а являється симптомом, який може свідчити не лише про порушення в роті органів зору, а й про загальні порушення роботи організму. Такий симптом ще називають диплопією, що іноді супроводжується запамороченням чи нудотою.

При диплопії замість одного чіткого зображення, людина бачить два зображення одного об’єкта, які накладаються одне на одного. Двоїння створює дуже багато дискомфорту, адже через неможливість чітко сфокусувати зображення очі дуже швидко втомлюються, що спричиняє появу головного болю та неможливість зорієнтуватися у просторі.

Основні причини появи двоїння в очах.

Причин, що викликають двоїння дуже багато, до них відносяться як серйозні захворювання, так й незначні порушення:

  1. Астигматизм. При астигматизмі двоїння не зникає навіть при одного ока – це монокулярний вид двоїння. Одне зображення людина бачить чіткішим, а інше ніби тінь. Після корекції астигматизму двоїння поступово зникає.
  2. Порушення акомодації. Двоїння в очах є характерним симптомом для акомодаційної недостатності та спазма «ближнього зору». В цьому випадку двоїння супроводжується поганим зором на далекі або близькі відстані, інколи одночасно на дві.
  3. Неврологічні розлади. Двоїння в очах часто пов’язане із розладами нервової системи. Диплопія пов’язана із ураженням одного або кількох окорухових м’язів.
  4. Травми органів зору. Часто травми очей спричиняють зміщення очного яблука, що й призводить до двоїння, болю при рухах очей та набряклості.
  5. Післяопераційні ускладнення. Після хірургічного лікування катаракти, відшарування сітківки та інших захворювань дуже часто виникає двоїння, яке проходить за декілька днів. Надмірна корекція косоокості також може спричинити появу двоїння.
  6. Приймання медикаментозних засобів. Тривале використання препаратів для зниження внутрішньоочного тиску призводить до проявів двоїння та відчуття загальної слабкості.
  7. Інтоксикація. Диплопія поширена при зловживанні алкогольними напоями, що супроводжується головними болями, сплутаністю свідомості та нудотою.

Як позбутися двоїння в очах?

При виникненні двоїння в очах, яке довго не проходить, слід звертатися до лікаря-офтальмолога. Лікар проводить діагностику зору та визначає тип диплопії, а також причини її появи.

Для лікування диплопії потрібно усунути причини, які спровокували її виникнення. Якщо двоїння пов’язане лише з офтальмологічними порушеннями, то фахівець призначає необхідне лікування та рекомендує вправи для очей чи носіння спеціальних окулярів, які коригують зображення.

Якщо ж двоїння пов’язане із розвитком будь-яких порушень в роботі організму, то лікар-офтальмолог направляє пацієнта до вузькоспеціалізованих фахівців, які підбирають необхідне лікування для усунення наявних порушень, після чого зникає двоїння.

Отже, двоїння в очах можуть спричинити вплив безлічі факторів, а при його появі слід звертатися до лікаря-офтальмолога. В Медичному центрі AstraMed працюють лише висококваліфіковані лікарі, які допоможуть усунути дискомфортні відчуття та при необхідності направлять до вузькоспеціалізованих фахівців.

Двоїння в очах: причини та лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори