Глаукома як тихий крадій зору.

Глаукома – захворювання очей, що може призвести до серйозних порушень зору, а в деяких випадках – повної його втрати. Як можна виявити наближення хвороби на ранніх стадіях, які методи лікування глаукоми відомі сьогодні сучасній медицині? Факти про хворобу, знання яких може врятувати ваш зір: на честь всесвітнього тижня боротьби з глаукомою.

Глаукома, яку часто називають «тихим крадієм зору» – захворювання очей, що характеризується підвищеним внутрішньоочним тиском і викликає пошкодження зорового нерва. У деяких випадках захворювання може спричинити часткову або повну втрату зору. Захворювання є однією з трьох основних причин повної втрати зору у всьому світі. 

Декілька основних фактів про глаукому.

  • Хвороба вражає як людей похилого віку, так і зовсім молодих осіб, що може поставити під загрозу людей усіх вікових категорій. Рівні ризику захворювання варіюються від однієї вікової групи до іншої, і, звичайно, велике значення має медична історія сім’ї та походження пацієнта. Хороша новина в тому, що медикаментозне лікування та хірургічне втручання можуть запобігти втраті зору.
  • Найчастіше глаукома розвивається дуже повільно і майже безсимптомно. Відкритокутова глаукома, найпоширеніший тип захворювання, може розвиватися поступово і без будь-яких запобіжних ознак для пацієнта. Іноді на початкових стадіях збитки виражаються в пошкодженні периферійного зору, але в багатьох випадках важко помітити будь-які порушення аж до того моменту, коли якість зору різко знижується. Гострокутна глаукома часто проявляється раптово і може супроводжуватися головним болем, нудотою, блюванням, помутнінням зору. У таких випадках важливо негайно звернутися за медичною допомогою, щоб запобігти, наскільки це можливо, втратам зору.
  • Незважаючи на те, що вченим досі не вдалося виявити ліки для повного відновлення зору, останніми роками помітний явний прогрес у дослідженнях у галузі лікування глаукоми, включаючи інноваційні методики мікрохірургії очей, серед яких унікальні лазерні операції, які успішно застосовують офтальмологи протягом останніх десятиліть.
  • Не всі пацієнти з глаукомою сліпнуть – повна втрата зору в результаті глаукоми зустрічається відносно рідко, приблизно у 5% пацієнтів. Хвороба зазвичай вражає одне око серйозніше, ніж інше, і в 15% пацієнтів може бути зафіксована втрата зору одному оці. Проте ефективне лікування може уповільнити або навіть зупинити деградацію зору.

Отже, глаукома є доволі поширеним та небезпечним захворюванням, що поступово призводить до повної втрати зору. Однак панікувати не варто, адже не зважаючи на неможливість повністю її вилікувати, існують ефективні методи, що дозволяють припинити її розвиток.

При появі перших симптомів глаукоми одразу ж звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші досвідчені та кваліфіковані лікарі-офтальмологи, провівши усі необхідні дослідження зорової системи, підберуть ефективне лікування для збереження Вашого зору.

Глаукома як тихий крадій зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори