Глаукома, як основна причина втрати зору.

Глаукома є лідируючою причиною повної втрати зору серед інших очних захворювань у всьому світі. Небезпека захворювання полягає у відсутності яскравої симптоматики, глаукому часто називають «тихим вбивцею» зорового нерва, навіть за наявності хорошого зору, що довго зберігається, у людини може бути передостання стадія розвитку глаукоми, коли загинуло більше 70% волокон зорового нерва. 

Особлива небезпека цього захворювання у незворотністі загибелі зорових волокон, тобто втрачений зір при глаукомі не повернути.

Якою може бути глаукома та її прояви.

Є декілька різновидів даного захворювання, яік мають свої особливості. Глаукома буває відкрито кутова та закрито кутова. Відкрито кутова глаукома немає жодних симптомів, саме тому пацієнт прийде до лікаря лише тоді, коли знизиться зір. А це відбувається коли у зоровому нерві вже загинуло понад 2/3 волокон. У цьому випадку лікування може бути неефективним.

Закрито кутова глаукома супроводжується періодичними болями в оці, у відповідній половині голови проявляється гострим больовим нападом, супроводжується підйомом артеріального тиску часто нудотою, блюванням, при цьому внутрішньоочний тиск буде значно підвищений, а гострота зору – помітно знижена. Якщо такий напад вчасно не усунути, то зір може бути повністю втраченим.

Мета лікування глаукоми: знизити внутрішньоочний тиск до безпечного рівня для кожного конкретного пацієнта, запобігти розвитку атрофії зорового нерва.

Фактори ризику розвитку глаукоми.

Важливо пам’ятати про фактори ризику глаукоми, основним з яких є вік понад 40 років, саме тому обов’язковим є вимірювання внутрішньоочного тиску не рідше 1 разу на рік, а також огляд у лікаря-офтальмолога. Іншими факторами ризику є наявність глаукоми у найближчих родичів, підвищений або знижений артеріальний тиск, короткозорість ІІ-ІІІ ступеня, далекозорість, тривале застосування стероїдних препаратів.

Норма внутрішньоочного тиску. Якщо враховувати фактори ризику, то кожна людина має свою «безпечну» норму внутрішньоочного тиску. При підвищенні внутрішнььочного тиску за межі безпечного рівня в оці відбуваються незворотні зміни волокон зорового нерва, що призводять до звуження поля зору, а потім повної сліпоти.

Метою лікування глаукоми є  зниження внутрішньоочного тиску до безпечного рівня та збереження зорових функцій, стабілізація глаукомного процесу.

Стабілізацію можна домогтися закапуванням спеціальних препаратів, а також за допомогою хірургічного або лазерного втручання. Вибір лікування індивідуальний для кожного пацієнта і ґрунтується на глибокій діагностиці.

Необхідно пам’ятати, чим раніше виявлена ​​глаукома, тим вища ймовірність збереження гарного зору! Діагностику та лікування глаукоми Ви можете пройти у кваліфікованих лікарів-офтальмологів Медичного центру AstraMed.

Виявити глаукому на ранніх стадіях не завжди легко – і ось тут і необхідні сучасні методи діагностики – комп’ютерна периметрія – дозволяє з високою точністю визначити поля зору та оптична когерентна томографія – дозволяє виявити початкові глаукомні зміни у сітківці та зоровому нерві, а кваліфікованість та досвідченість наших фахівців дозволяє підібрати ефективний метод лікування для кожного пацієнта та зберегти зір!

Глаукома, як основна причина втрати зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори