Глаукома як небезпечне захворювання очей.

Глаукома є доволі поширеним та одним з найбільш небезпечних захворювань зорової системи людини. Патологія прогресує досить повільними темпами та у результаті, без своєчасного лікування, завжди призводить до повної втрати зору.

Найбільш небезпечним є гострий напад глаукоми. Це гострий напад підвищення внутрішньоочного тиску, що, у свою чергу, може спровокувати різке погіршення зорової функції ока або взагалі швидку повну та безповоротну втрату зору

Як проявляється глаукома: основні симптоми.

Взагалі на початку свого розвитку глаукома не має жодних симптомів. Перші ознаки глаукоми виявляються неявно, тому захворювання несе у собі велику небезпеку, постійне підвищення внутрішньоочного тиску часто спричиняє розвиток атрофії очного нерва і, як наслідок, до погіршення зору, аж до повної втрати. Втрата зору у такому разі невиліковна.

Характерні симптоми захворювання – це порушення зорової функції, тобто легке помутніння зору, поява перед очима плівки і так званих плям, що бігають в момент втоми. Також може виникати біль в очах та в області скронь, швидке перевтома очей під час читання, роботи за комп’ютером.   

Для гострого нападу глаукоми характерний різкий стрибок внутрішньоочного тиску. У момент його появи у хворого може виникнути нудота, блювання, сильний біль голови. Такий стан дуже небезпечний для здоров’я очей і за відсутності медичної допомоги призводить до повної втрати зорової функції. Причому це відбувається за лічені дні.

Що потрібно знати про глаукому?

Це хронічне захворювання, основним симптомом якого є підвищення тиску в середині органів зору. В нашій зоровій системі внутрішньоочна рідина безперервно циркулює та виводиться через складну дренажну систему. Коли око здорове, воно підтримує баланс між кількістю рідини, яку воно виробляє та видаляє, забезпечуючи нормальний внутрішньоочний тиск у будь-який час. Якщо накопичиться занадто багато рідини, тиск в очах може підвищитися. В результаті перетискаються кровоносні судини, які постачають кров’ю сітківку, райдужну оболонку і зоровий нерв. Цей стан викликає поступову дегенерацію тканини, що призводить до поступового, повільного погіршення зору. Згодом постійний високий очний тиск може призвести до атрофії зорового нерва та необоротної втрати зору.

Причини виникнення глаукоми можуть бути різними, але найнеприємніше і найнебезпечніше у всьому цьому те,  що глаукома необоротна. Жоден із наслідків глаукоми не можна повністю вилікувати. Якщо настає втрата зору, то вона невиліковна. Тому починати лікування слід при перших небезпечних симптомах.

Щоб зберегти свій зір, звертайтеся в Медичний центр AstraMed при перших ознаках глаукоми чи будь-яких дискомфортних відчуттях в очах. Наші досвідчені лікарі-офтальмологи проведуть повну та якісну діагностику Вашої зорової системи. За результатами діагностики буде визначено наявне порушення та підібрано ефективне лікування. У AstraMed метод лікуванні підбирається індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням усіх особливостей його зорової системи. Нам важливу надати якісну допомогу та зберегти зір кожному!

Глаукома як небезпечне захворювання очей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори