Вікова макулярна дегенерація сітківки.

Вікова макулярна дегенерація сітківки – це захворювання органів зору, яке ушкоджує центральну частину сітківки ока. Захворювання розвивається поступово та безболісно. Зір знижується, на ранніх стадіях процесу людина може помітити спотворення контурів предметів при погляді: прямі лінії починають здаватися викривленими, поява темних плям у полі зору, погіршення відображення кольорів. На очному дні з’являються ділянки дистрофії тканини сітківки в центральній області.

Вікова макулярна дегенерація може протікати у двох формах: «суха» та «волога». Суха форма сприятливіша, вона розвивається повільно, зір знижується не різко, у сітківці при цій формі утворюються множинні дрібні дистрофічні вогнища. На пізніх стадіях захворювання кількість цих дистрофічних вогнищ збільшується, вони покривають собою всю площу центральної сітківки ока, що може призвести до вираженого зниження гостроти зору.

Волога форма набагато небезпечніша . У цьому випадку в макулі наростає набряк, з’являються крововиливи. Нервові клітини сітківки гинуть і заміщуються рубцевою тканиною. Зір при вологій формі вікової макулярної дегенерації знижується різко і часто незворотно.

Що спричиняє розвиток вікової макулярної дегенерації сітківки?

Вікова макулярна дегенерація – це багатофакторне захворювання, як й багато інших захворювань організму, також зумовлені його старінням. З віком у судинах починають формуватися атеросклеротичні бляшки, стінки судин стають більш крихкими, в’язкість крові підвищується, кровотік сповільнюється, погіршується обмін речовин. Усі ці процеси ведуть до порушення харчування тканин у серці, головному мозку, печінці та сітківці ока .

Найсприятливішими факторами розвитку вікової макулярної дегенерації є вік старше 60 років, генетична схильність, атеросклероз судин головного мозку, артеріальна гіпертензія, захворювання серцево-судинної системи, куріння, незбалансоване харчування, низький вміст каротиноїдів у сітківці, високий рівень холестерину, ожиріння та надмірна вага,білий колір шкіри та блакитне забарвлення райдужної оболонки ока, часте опромінення ультрафіолетовими променнями під час перебування на сонці без сонячних окулярів.

Як лікувати вікову макулярну дегенерацію сітківки?

Лікування сухої форми вікової макулярної дегенерації сітківки ока полягає у прийомі вітамінних препаратів та біологічно активних добавок, що містять лютеїн, вітаміни А , Е , С , цинк, мідь, селен. Ці препарати слід приймати тривалими курсами – не менше ніж 3 місяці з перервами 1 – 2 місяці. Коли починати приймати ці препарати і яку саме добавку до їжі використовувати може порадити лише лікар – офтальмолог, ґрунтуючись на картині очного дна та ступені зниження зорових функцій, а також особливостях будови Вашої зорової системи. Крім того, необхідно проконсультуватися у лікаря – терапевта, який визнає лікування атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, препарати, що покращують циркуляцію крові у судинах.

Лікування вологої форми вікової макулярної дегенерації сітківки значно дорожче і складніше. Ще 15 – 20 років тому це захворювання було невиліковним і вело до повної та безповоротної втрати зору. В даний час існують лікарські препарати, які пригнічують зростання новоутворених судин у сітківці, зменшують набряк і тим самим сприяють збереженню та підвищенню гостроти зору. Ці препарати вводяться безпосередньо у вічі. Процедура проводитиметься в медичних центрах лише спеціально підготовленим хірургом – офтальмологом.

Отже, вікова макулярна дегенерація сітківки є серйозним захворювання, яке вимагає своєчасного лікування. При появі перших симптомів захворювання звертайтеся в Медичний центр AstraMed, наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи підберуть ефективне лікування, на основі проведених досліджень, та повернути Вам можливість чітко бачити все навколо.

Вікова макулярна дегенерація сітківки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори