Вікова далекозорість: особливості та лікування

Вікова далекозорість – це зниження можливостей акомодаційного апарату ока, що розвивається з віком і унеможливлює отримання чітких зорових образів на близькій відстані.

Характеристика вікової далекозорості, що варто знати.

Акомодація – це здатність очного яблука забезпечувати чітке бачення з різної відстані. За роботу акомодаційного апарату, з одного боку, відповідає циліарний м’яз, скорочення та розслаблення якого призводить до зміни величини кришталика. З іншого боку, акомодація забезпечується функціональністю кришталика. Комфортний зір зблизька стає можливим тоді, коли використовується лише половина можливої акомодації.

Патогенетичні особливості вікової далекозорості пов’язані з погіршенням працездатності війного м’яза та зміною еластичних властивостей кришталика. В даний час очевидно, що саме природний кришталик ока забезпечує основні акомодаційні можливості очного яблука.  Вважається, що стан кришталика дає змогу оцінити фізіологічний, а не паспортний вік людини. Чим він прозоріший і еластичніший, тим молодішим є організм.

Проте не лише кришталик «винний» у розвитку вікової далекозорості. З віком у циліарному м’язі розростаються сполучнотканинні волокна, збільшується його довжина та погіршуються функціональні можливості. Після 55-річного віку зазвичай стартує стареча атрофія циліарного м’яза.

Як усунути вікову далекозорість?

Довгий час окуляри були єдиним способом корекції вікової далекозорості. Однак, цей варіант деяким пацієнтам не підходить. Основними недоліками окулярів при віковій далекозорості є обмеження зорових полів, спотворення зорового сприйняття під час перефокусування з одного предмета на інший, вменшення контрастної чутливості.

Однак, окуляри є комфортними, якщо їх лінзи виготовленні спеціально для Вас. Найкращі лінзи – ті, які виготовляються на замовлення після того, як апаратними методиками визначено силу заломлення та інші параметри. Такі окуляри називають прогресивними.

Сьогодні для корекції вікової далекозорості доступні й контактні лінзи, які забезпечують високу гостроту зору на різні відстані. Мультифокальні контактні лінзи при віковій далекозорості мають кілька зон бачення: одні – для близької візуалізації, інші – для дальньої.  Однак і контактна корекція підходить не всім, незважаючи на те, що, на відміну від окулярів, дарує більшу свободу.

Багато пацієнтів прагнуть незалежності від очкової або контактної корекції. Цій категорії людей рекомендовано хірургічні методи лікування. Згідно з клінічними рекомендаціями, хірургічні втручання при віковій далекозорості можуть бути 2 видів:

  1. Лазерна корекція заломлюючої сили рогівки. На центральній частині цієї оболонки лазерним променем наносяться насічки, які дозволяють збільшити силу заломлення. На рогівці з’являються різні за оптичною силою ділянки, які роблять зір чітким як на далекі, так і близькі дистанції.
  2. Коригування за допомогою інтраокулярної оптичної лінзи. Для цього виконується мікрохірургічна операція, яка спрямована на видалення кришталика та заміну його на інтраокулярну лінзу з індивідуально підібраною оптичною лінзою.

Щоб підібрати найкращий метод боротьби з далекозорістю та усунути зоровий дискомфорт, звертайтеся до висококваліфікованих лікарів-офтальмологів в AstraMed. За результатами проведеного огляду наші лікарі підберуть найкращй метод корекції далекозорості індивідуально для кожного пацієнта.

Вікова далекозорість: особливості та лікування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори