Відшарування сітківки ока

Сітківка – це найтонша складова органів зору, внутрішня оболонка ока, яка має складну будову. Сітківка надзвичайно важлива для нашого зору, адже вона як фотоплівка, без неї неможливо сформувати зображення. Ця оболонка міцно прикріплена до судинної оболонки ока. Інколи, під впливом різних факторів, вона сітківка може відшаровуватися.

Відшарування сітківки – це захворювання, яке виникає через від’єднання сітківки від інших оболонок очей. Наслідком відшарування є зменшення полів зору,  його погіршення або взагалі втрата повністю

Типи відшарування сітківки, їх причини та симптоми.

Фахівці виділяють три основні типи відшарування сітківки:

 1. Регматогенне – це первинне відшарування, яке розвивається внаслідок розривів сітківки, через які рідина надходить під сітківку. Найчастіше виникає при короткозорості.
 2. Тракційне – це відшарування сітчастої оболонки, яке розвивається як наслідок натягів сітківки зі сторони склоподібного тіла. Причиною можуть бути різноманітні травми склоподібного тіла, крововиливи, загальні захворювання (цукровий діабет та гіпертонія).
 3. Ексудативне – це вторинне відшарування сітківки ока, яке розвивається через накопичення рідини під сітківкою. Частими причинами такого відшарування є запальні процеси, розвиток пухлин.

Також до причин відшарування сітківки дуже часто фахівці відносять механічне пошкодження органів зору, великі фізичні навантаження, дистрофічні зміни та прогресування багатьох офтальмологічних захворювань.

Відшарування сітківки не супроводжується больовими відчуттями. Є випадки коли захворювання, на початку свого розвитку, проходить без жодних симптомів. Серед симптомів, які можуть свідчити про відшарування сітківки, виділяють:

 1. Відчуття пелени перед очима.
 2. Поява іскор, мушок, спалахів та мерехтінь.
 3. Деформація предметів та обмеженість поля зору, які прогресують.
 4. Чорні плями, які плавають перед очима.
 5. Раптово погіршується або зникає бічний зір.
 6. Помутніння перед очима.

Усі ці симптоми можуть свідчити не лише про відшарування сітківки, а й про інші офтальмологічні захворювання. При перших їх проявах слід звертатися до лікаря-офтальмолога, який зможе поставити діагноз та призначити ефективне лікування.

Діагностика та лікування відшарування сітківки ока.

Для підтвердження або спростування захворювання «відшарування сітківки» потрібно пройти повну діагностику зору. Діагностика, при підозрі на відшарування сітківки, може складатися з:

 1. Офтальноскопії – це діагностика очного дна.
 2. Периметрії – це дослідження поля зору, яке дає можливість оцінити стан сітківки та периферії.
 3. Дослідження зорового нерва та нервових клітин сітківки.
 4. Визначення гостроти зору з корекцією, при цьому захворюванні зміна лінз не дає значного покращення.

Залежно від характеру та особливостей відшарування сітківки лікар офтальмолог обирає метод лікування, який є найбільш доцільним. Несвоєчасне лікування може призвести до повної втрати зору.

Серед методів лікування відшарування виділяють:

 1. Склеральне пломбування – це мікрохірургічна операція, яка зумовлює більш щільне прилягання сітчастої оболонки до судинної. У місцях відшарування накладаються фіксуючі пломби на склеру.
 2. Вітректомія – більш складне операційне втручання, яке полягає у повному або частковому видалені склоподібного тіла. На місце склоподібного тіла вводиться газова рідина або силіконова олія.
 3. Лазерна коагуляція. Це зміцнення сітківки за допомогою точкових скріплень сітківки та судинної оболонки лазером.

У Медичному центрі AstraMed діагностику відшарування сітківки Ви можете пройти з допомогою якісного та сучасного обладнання. А наші висококваліфіковані лікарі проводять лікування на найвищому рівні в комфортних для Вас умовах.

Відшарування сітківки ока

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори