Все, що потрібно знати про катаракту.

Катаракта – це захворювання очей, яке полягає у помутнінні природної лінзи ока – кришталика. Це є однією з найбільш поширених причин втрати зору у світі. Хоча катаракта може розвинутися у будь-якому віці, та найчастіше вона розвивається у людей старшого віку.

Основною причиною катаракти є накопичення білка в природній лінзі ока. Це може статися з роками, або як наслідок інших захворювань, таких як діабет. Цей білок змінює структуру лінзи і зменшує її прозорість, що призводить до погіршення зору.

З катарактою зорові функції ока змінюються – зір погіршується. Людина може помітити, що її зір стає мутним і більш розмитим. Інші симптоми катаракти можуть включати зниження чутливості до світла, подвійний зір, складне розрізнення кольорів, та збільшення потреби в освітленні.

Що робити при підозрі на катаракту?

Перш за все слід звернутися на консультацію до лікаря-офтальмолога. Коли лікар діагностує катаракту, він може рекомендувати хірургічний втручання для заміни кришталика ока. Під час операції, лікар видаляє хвору природну лінзу і замінює її на іншу – штучну. Штучна лінза допомагає відновити якість зору та знижує симптоми катаракти.

Зі зростанням числа людей, що стикаються з катарактою, почали розробляти нові методи лікування. Один з таких методів є факоемульсифікація, яка полягає у розбитті природного кришталика на дрібні шматочки за допомогою ультразвукових хвиль, і її видаленні.

Після видалення кришталика, лікар встановлює в очі нову штучну лінзу. Цей метод більш безпечний та менш інвазивний, саме тому він швидко стає все більш популярним у світі.

Крім хірургічного втручання, люди можуть використовувати деякі методи лікування для зменшення симптомів катаракти, такі як носіння окулярів з захисним покриттям від сонця та відблисків, зміна освітлення та рівня контрастності в помешканні, а також правильний догляд за очима.

Як проходить діагностика катаракти?

Для того, щоб правильно діагностувати катаракту та обрати найкращий метод лікування, лікар може провести декілька досліджень та тестів. Лікар вимірює гостроту зору та перевіряє реакцію очей на світло, а також проводить інші необхідні дослідження.

Також, лікар може використовувати інші технології, такі як оптична томографія, щоб оцінити стан кришталика та зорових нервів. Ці технології дозволяють отримати більш детальну інформацію про здоров’я очей та допомагають лікарю обрати найкращий метод лікування.

У випадку, коли катаракта не лікується, можуть виникнути ускладнення, такі як повна та безповоротна  втрата зору. Однак, якщо катаракту вчасно діагностувати та обрати найкращий метод лікування, можна успішно відновити зорові функції та позбутися від симптомів катаракти.

Отже, катаракта – це серйозне захворювання очей, яке може призвести до значного погіршення зору. З віком ризик розвитку катаракти збільшується, але на щастя, сучасна медицина має багато методів діагностики та лікування цього захворювання. Звернувшись в Медичний центр AstraMed, Ви отримаєте не лише якісну діагностику зору, а й безпечне лікування. Наші лікарі-офтальмологи використовують лише якісне обладнання та найбільш безпечний метод видалення катаракти. Подбайте про свій зір разом з нами!

Все, що потрібно знати про катаракту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори