Все про лікування захворювання “сухого ока”.

Найпоширенішим офтальмологічним порушенням є саме захворювання «сухого ока». Його розвиток може спровокувати безліч факторів, що призводять бо появи неприємних симптомів свербіння та різі. Щоб усунути дискомфорт та уникнути розвитку ускладнень слід вчасно розпочати лікування « сухого ока».

Як вилікувати захворювання «сухого ока».?

В основному лікування цього захворювання не є складним, особливо на ранній стадії, достатньо використання спеціальних краплів, які називаються «штучними сльозами». Вони бувають з високою, середньою та низькою в’язкістю. Які саме вам призначать, залежить тільки від того, в якому стані зараз ваша зорова система. Також не завадять і протизапальні засоби, якщо обидва ока вже почервоніли та запалилися.

Головні препарати, з яких починається лікування захворювання «сухого ока», – це спеціальні зволожуючі краплі.

Більшість виробників пропонують засоби, які використовуються і за сухості, і для полегшення маніпуляцій з лінзами. В останньому випадку йдеться не про нестачу вироблення слізної рідини, а про здорові очі. Наприклад, щоб зняти лінзу, яка занадто щільно сидить на рогівці, достатньо закапати 1-2 краплі «чистої сльози» і поморгати. Такі краплі допоможуть і за легкого відчуття сухості.

У разі виникнення захворювання «сухого ока» потрібні ефективніші препарати. Для того щоб їх правильно призначити, необхідно знати, яка частина сльози порушена. Слізна плівка складається з 3 частин: муцинового шару, водного шару та ліпідного шару. Муциновий шар продукують келихоподібні клітини епітелію. Він відповідає за збереження гідрофільності рогівки. Рідкий шар продукують додаткові слізні залози. Він забезпечує поживну та антибактеріальну функцію. Зовнішній шар, ліпідний, виробляється мейбомієвими залозами, оберігає водний шар від висихання та забезпечує стабільність слізної плівки. 

Якщо ж одних крапель недостатньо, вам пропишуть масаж повік. Це не найприємніша процедура, але кращого варіанту поки що немає — разом із ліками вона дуже ефективна.

Лікарі вважають неодмінною умовою лікування сухості очей – відповідальне ставлення до режиму роботу за комп’ютером та будь-якими гаджетами. Надмірна концентрація уваги на яскравому екрані не тільки заважає природному зволоженню очей за допомогою сльози, але може призвести до прогресування короткозорості або далекозорості – порушення зору, при яких без окулярів і контактних лінз вже не обійтися. Фахівці радять відриватися від екрану щогодини на 10-15 хвилин.

Чи можна вилікувати захворювання «сухого ока» самостійно?

У мережі можна знайти безліч порад, які нібито допомагають позбутися захворювання сухого ока, але не факт, що всі вони виявляться дієвими і не зроблять ще гірше. До свого зору варто ставитися обережно – у жодному разі не пробуйте будь-які народні засоби, просто запишіться на прийом до фахівця.

Щоб швидко та ефективно вилікувати захворювання «сухого ока» необхідно при появі перших симптомів звертатися до лікаря-офтальмолога. Звернувшись в Медичний центр AstraMed Ви отримаєте якісну консультацію висококваліфікованих лікарів-офтальмологів. Наші фахівці підбирають засоби лікування захворювання «сухого ока» індивідуально для кожного пацієнта, адже для нас важливо зберегти зір кожного.

Все про лікування захворювання “сухого ока”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори