Все про лікування герпетичного кератиту.

Герпетичний кератит – захворювання, що розвивається у тому випадку, якщо на рогівку ока потрапляє вірус герпесу. Найчастіше захворювання вражає маленьких дітей, вік яких ще не перейшов позначку в 5 років, але може зустрічатися і у дорослих пацієнтів. Лікування захворювання у дорослих зазвичай утруднено тим, що розвиток недуги пов’язаний з наявністю інших захворювання.

Консервативне лікування герпетичного кератиту.

Якщо розвинувся герпетичний кератит, лікування рекомендується розпочинати якомога раніше. Терапія досить складна і довга, оскільки вірус має здатність легко адаптуватися до противірусних засобів. Завдання ускладнюється ще й тим, що медикаменти часто мають вагомі протипоказання та обмеження для застосування, що ускладнює їхнє використання.

Перший крок лікування – це  спроба використовувати консервативні підходи, створені задля придушення інфекції. Ліки, спрямовані на боротьбу з вірусом герпесу, адаптовані для використання для обробки очей. Щоправда, ці препарати що неспроможні повністю знищити інфекцію в організмі, лише значно знижують її вираженість, вводять вірус у сплячий стан.

Застосування електрофорезу має у терапії герпетичного кератиту допоміжний характер. Суть процедури проста. На уражену рогівку накладається спеціальний тампон, просочений інтерфероном. Час накладення становить 5 хвилин. Під впливом електрофорезу препарат активніше засвоюється клітинами тіла, краще впливає на організм.

Неправильне лікування призведе до прогресування хвороби, а та, своєю чергою, може стати причиною значного зниження чи втрати зору. Народні засоби не впливають на патогенний мікроорганізм, допомагаючи справлятися лише з симптомами. Для того, щоб перемогти недугу, цього катастрофічно замало, тому важливо вчасно звернутися до лікаря-офтальмолога.

Хірургічне лікування герпетичного кератиту.

Консервативна терапія – основа лікування герпетичного кератиту, але ефективна вона не завжди. У ряді випадків захворювання, незважаючи на ліки, що використовуються, продовжує прогресувати, зір стрімко погіршується. Тоді рекомендовано використання хірургічних методів, найпоширеніший з яких кератопластика.

Кератопластика – це досить складна процедура, яка є крайнім заходом. Виконується, якщо консервативна терапія та інші методи не мали належного ефекту. У результаті операції видаляється уражену ділянку рогівки, але в його місце акуратно підшивається донорська частина органу.

Перед кератопластикою пацієнту необхідно пройти обстеження як перед повноцінною хірургічною операцією. Маніпуляція виконується лише після того, як пройшло загострення герпесного кератиту. У період загострення втручання не проводять, оскільки можливе поразка донорських тканин, їх відторгнення.

Застосовується воно у тому випадку, якщо пацієнт запустив своє захворювання, і надії скоригувати ситуацію за допомогою консервативних методів немає.

Щоб зберегти звій зір та спростити ускладнення звертайтеся в Медичний центр AstraMed, наші досвідчені лікаря-офтальмологи виявлять герпетичний кератит навіть на ранніх стадіях розвитку та підберуть ефективне лікування саме для Вас!

Все про лікування герпетичного кератиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори