Вилікувати катаракту без хірургічного втручання можливо?

Катаракта – офтальмологічне захворювання, яке розвивається внаслідок помутніння очного кришталика. Хвороба проявляється зниженням зору: зображення навколишніх предметів стає нечітким та розпливчастим. Без належного та своєчасного лікування катаракта може призводить до повної та безповоротної втрати зору.

Уже давно відомо, що найбільш дієвим методом лікування катаракти є хірургічне втручання, що характеризується видаленням помутнілого природного кришталика та встановленням штучної лінзи. Однак досі безліч пацієнтів задаються запитанням, чи можна позбутися катаракти без хірургічного втручання.

Чи можна позбутися катаракти без хірургічного втручання?

Лікарі-офтальмологи часто наголошують на тому, що на сьогоднішній день не знайдено жодного дієвого медикаментозного чи терапевтичного методу лікування, який би допоміг повністю позбутися катаракти. Однак, медикаментозні засоби все ж використовуються при лікуванні катаракти. Такі засоби слід використовувати лише за призначенням лікаря, в протилежному випадку, займаючись самолікуванням, Ви можете лише прискорити процес прогресування катаракти.

Для уповільнення процесу помутніння кришталика офтальмологи призначають медикаментозні препарати – краплі очей з різними діючими речовинами. Можливий прийом пероральних засобів.

Вплив на захворювання має розпочатися якомога раніше. Від своєчасності терапії залежить її результат. Відомі випадки, коли за допомогою консервативної дії хвороба зупинялася у розвитку на кілька років. Для лікування катаракти використовую комплексні методи, що включають застосування медикаментозних засобів, які покращують кровообіг в органах зору, забезпечують тканини необхідними речовинами, підтримують функції кришталика, знімають спазми очних м’язів та підвищують гостроту зору.

Переважно такі препарати існують у вигляді крапель. Іноді вони доповнюються таблетками для посилення та продовження ефекту. Спільно з медикаментозними засобами використовують також методи фізіотерапії. 

При катаракті можуть бути використані такі методи фізіотерапії, як гімнастика для очей, електрофорез, магнітне опромінення, кольоротерапія, а також світлові тренування.

Для найбільшої ефективності курси лікування потрібно проходити регулярно — не рідше ніж раз на півроку. При цьому потрібно постійно спостерігатись у спеціаліста, щоб своєчасно помітити можливе погіршення. Ситуація також безпосередньо залежить від способу життя. Недостатні чи надмірні фізичні навантаження та шкідливі звички негативно впливають на стан очей.

Лікування катаракти однозначно супроводжується призначенням медикаментозних препаратів, однак такі препарати лише сповільнюють перебіг захворювання та підтримують роботу зорової системи. Отже, вилікувати катаракту та зберегти зір без хірургічного втручання неможливо. Хірургічне лікування катаракти не є небезпечним, тому не слід цього боятися, основне обрати перевірену клініку. Пройти діагностику зору та лікування катаракти Ви можете в Медичному центрі AstraMed, у нас працюють лише висококваліфіковані фахівці, адже для нас важливо зберегти зір кожного пацієнта.

Вилікувати катаракту без хірургічного втручання можливо?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори