Використовуйте очні краплі правильно.

Найпоширенішими серед засобів лікування очної патології є очні краплі. Очні краплі мають різне призначення та склад. Вибір певних очних капель повністю залежний від наявного захворювання, особливостей його перебігу, особливостей зорової системи людини та наявності протипоказань.

Однак, для всіх очних крапель є одне загальне правило: всі вони повинні закапуватися суворо згідно з вказівками в інструкції та рекомендаціями лікаря. Будь-які відхилення від цих рекомендацій загрожують зниженням ефективності призначеного лікування, розвитком звикання, в деяких випадках розвитком ускладнень. З практичної точки зору є також кілька загальних рекомендацій, як правильно застосовувати краплі для очей, для досягнення ними зазначеної в інструкції ефективності.

Основні поради щодо використання очних крапель.

Як користуватися краплями для очей, якщо раніше не доводилося стикатися з подібними методами лікування в домашніх умовах? Правила як закопувати краплі у вічі самому собі є досить простими:

1. Перед початком процедури обов’язково помийте руки з милом, висушіть.

2. Перевірте термін придатності препарату, який ви маєте намір капати в очі. Зверніть увагу, що термін зберігання відкритого флакона відрізняється від терміну зберігання нероздрукованого препарату.

3. При призначенні лікарем кількох препаратів для очей дотримуйтесь послідовності, прописаної лікарем, капайте різні препарати з інтервалом у десять-п’ятнадцять хвилин і якщо в рекомендаціях є застосування очного гелю або мазі, то їх закладають наприкінці після закапування всіх крапель з інтервалом не менше 10- 15 хвилин.

4. Неухильно дотримуйтесь інструкцій щодо застосування препарату, дотримуйтесь правил закапування крапель, не імпровізуйте з кратністю закапування та кількістю крапель у кожне око.

5. Відкрийте флакончик, перевірте, як сильно слід натискати на флакончик, щоб рідина почала капати, спочатку не потрібно робити це над оком, достатньо капнути пару крапель на руку.

6. Після того, як ви закинете голову назад до максимально горизонтального положення (щоб рідина з ока не витікала швидко), одним пальцем акуратно відтягніть нижню повіку вниз. Відкритий кінчик флакона розташуйте над оком, але не ближче ніж на 1 см від ока. Дуже важливо при цьому не торкатися кінчиком флакона повік та вій, щоб не зашкодити випадково очам, а також не занести інфекцію. Також важливо пальцями не торкатися кінчика флакона.

7. Акуратно стисніть флакон з краплями і капніть 1-2 краплі розчину в простір, що утворився між нижньою повікою і оком. Обережно прикрийте око, але не зажмурюйтесь (інакше все, що Ви закапали витікає з очної порожнини), зачекайте дві-три хвилини і злегка протріть чистим ватним диском або хусткою зайву рідину від зовнішнього куточка ока до внутрішнього, не натискаючи при цьому на око .

Якщо потрібна та сама процедура для другого ока, повторіть всі маніпуляції, але не забудьте змінити ватяний диск на свіжий.

Отже, очні краплі є досить поширеним засобом для лікування захворювань очей. Щоб не зашкодити своїм очам важливо дотримуватися усіх правил застосування крапель для очей. Також не варто займатися самолікуванням, використовувати краплі слід лише за рекомендацією лікаря-офтальмолога.  

Використовуйте очні краплі правильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори