Болі в суглобах

Біль у суглобах – це один із симптомів при розвитку багатьох захворювань. Це перший симптом, який свідчить про те, що у суглобах починаються якісь зміни або запальні процеси. Інколи такий біль може супроводжуватися набряклістю або почервонінням. Причиною такого болю може бути просто зміна клімату, але такий біль може бути й ознакою серйозного захворювання.

Причини болю у суглобах, що варто знати.

Насправді причин болю в суглобах дуже багато, до загальних причин відносять:

 1. Вікові зміни. Вікові зміни суглобів часто є причиною виникнення болю, хрящова тканина тоншає і втрачає пружність, саме це і викликає больові відчуття та скутість рухів. Без належної підтримки хрящів можуть розвинутися остеоартроз та інші захворювання.
 2. Фізичні навантаження. Інтенсивні фізичні навантаження на межі можливостей і важка фізична праця часто негативно впливає на опорно-рухову систему. Навіть за відсутності травм, важкі навантаження можуть спричинити порушення кровотоку в синовіальній оболонці, яка оточує суглоби. Через це хрящова тканина перестає отримувати живлення та виникає біль у суглобах.
 3. Захворювання. Різні захворювання також можуть викликати больові відчуття у суглобах. Такі болі часто підтверджують наявність ревматичних процесів, які уражають сполучні тканини організму.

Кожен із видів болю має свої симптоми, залежно від місця дислокації.

Причини болю в колінному суглобі:

 1. Легкі травми суглоба з крововиливом у м’які тканини. Забій колінного суглобу викликає набряк, біль та обмеження рухів. У важких випадках може супроводжуватися високою температурою.
 2. Травми меніска, найпоширенішим є надрив. Під час різкого згинання та розгинання, з’являється різке клацання та гострий біль.
 3. Розрив зв’язок коліна – це важка травма, яка часто поєднується з переломом.
 4. Загальні захворювання, до яких належить артрит.
 5. Остеопороз – це захворювання, у якому спостерігається підвищення крихкості кісток.

Причини болю в ліктьовому суглобі:

 1. Внутрішній або зовнішній епікондиліт – розвивається при значних регулярних фізичних навантаженнях.
 2. Грижа між хребцями у грудній ділянці хребта. Біль з суглобів протягається на всю руку.
 3. Артроз – больові відчуття є результатом руйнування хрящів ліктьового суглоба.
 4. Артрит – це запальне захворювання, якому характерний постійний біль. Суглоб збільшується, а шкіра над ним червоніє.
 5. Онкологічні патології. Біль, який тягне та ниє, в деяких випадкам може свідчити про розвиток онкологічних захворювань.

Причини болю у тазостегновому суглобі:

 1. Травми. При пошкодженні суглоба виникають труднощі відведення стегна убік та больові відчуття. Часто над суглобом появляється велика гематома.
 2. Артрит кульшового суглоба, який характеризується інтенсивним болем, що посилюється вночі. Стегно набрякає, а рухливість порушується.
 3. Коксартроз. Деформуючі процеси у суглобовій поверхні призводять до больових відчуттів під час ходьби та фізичного навантаження.
 4. Хондроматоз. Виникає внаслідок дефіциту розвитку суглобового хряща. Формування ущільнень супроводжується сильним болем. В рідкісних випадках захворювання переходить у злоякісне утворення.

Самостійно встановлювати причину появи болю у суглобах не варто, адже, при розвитку захворювань, це може призвести до негативних наслідків. При виникненні болю у суглобах потрібно звертатися до фахівців, які зможуть провести якісну діагностику та встановити причину виникнення болю. Перш за все, потрібно звертатися до лікаря-терапевта, він проведе необхідний огляд та підбере метод лікування для усунення болю, або, при необхідності, направить до вузькоспеціалізованого фахівця.

Болі в суглобах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори