Больові відчуття в очах: чому виникають?

Біль в очах – симптом, який може вказувати як на просту перевтому, так і на серйозні захворювання. Іноді біль проходить швидко, інколи ж не залишає довгий час. У будь-якому випадку, необхідно вчасно розпізнати причину болю – так ви зможете вжити заходів та уникнути проблем із зором.

Основні причини появи больових відчуттів в очах.

Серед найбільш поширених причин виникнення болю в очах, можна виділити наступне:

  1. Перенапруження зору. Якщо ви тривалий час знаходитесь перед монітором або за кермом машини, очі одержують велике навантаження. Може з’явитись ріжучий біль, відчуття печіння в очах. Щоб уникнути цього, потрібно робити зарядку для очей. Це допоможе зняти напругу та привести в тонус очні м’язи.
  2. Неправильно підібрані лінзи чи окуляри. У цьому випадку може виникати ріжучий, пекучий і біль, що давить, в очах. Якщо ви відчуваєте неприємний дискомфорт подібного характеру, зверніться до лікаря-офтальмолога для заміни засобів корекції. Це потрібно зробити негайно, інакше ви ризикуєте ще більше погіршити зір.
  3. Загальні захворювання. Біль в очах і голові одночасно можуть виникнути при захворюваннях грипу, ГРВІ, неврозі та інших. При цьому біль може концентруватися у скронях, в області чола, брів, а також супроводжуватися нудотою. З появою перших симптомів необхідно звернутися до лікаря-терапевта призначення лікування.
  4. Ячмінь на початковій стадії. Запалення шкіри повік викликає болі в очах, а потім призводить до набряку повік та появи пухлини. Причини появи ячменю на оці: порушення правил гігієни, використання чужої косметики, нестача вітамінів, захворювання шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет тощо. В Інтернеті є багато народних методів лікування, але не кожен може підійти саме вам. Тому найкраще одразу звернутися до фахівця.
  5. Кон’юнктивіт – запалення слизової оболонки ока. Найчастіше кон’юнктивіт з’являється у дітей через занесення бактеріальної та вірусної інфекції. Захворювання супроводжується почервонінням очей, виділеннями та легким болем в очах. Знову ж таки, Інтернет пропонує безліч народних способів лікування, але найкраще відразу звернутися до офтальмолога.
  6. Підвищення внутрішньоочного тиску. У більшості випадків людина відчуває біль усередині ока, іноді – головний біль у ділянці очей. Підвищений внутрішньоочний тиск може бути причиною розвитку глаукоми. У разі відсутності своєчасного лікування, глаукома може призвести до необоротної сліпоти. Тому пацієнтам із підвищеним внутрішньоочним тиском необхідно проходити офтальмологічний огляд раз на 6 місяців.
  7. Стороннє тіло. Це може бути піщинка, дрібна комаха, стружка та інші дрібні предмети. При цьому людина зазнає ріжучого болю в оці. Якщо виходити чужорідне за допомогою частого моргання, потрібно промити очі водою і закапати антибактеріальні краплі для очей.

Отже, причину появи болю в очах і справді можуть мати різний характер та попереджати про розвиток серйозних порушень, саме тому так важливо вчасно звернутися на консультацію до фахівці. Ви можете пройти огляд в кваліфікованих лікарів-офтальмологів AstraMed, наші фахівці швидко визначать причину появи болю в очах та підберуть ефективне лікування для його усунення.

Больові відчуття в очах: чому виникають?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори