Блефарит: причини та лікування.

Блефарит повік – це запальне ураження країв століття із залученням шкіри та/або слизової оболонки.  Блефарит очей найчастіше є двостороннім процесом із хронічним перебігом, проте можуть траплятися й односторонні варіанти. 

Чому виникає блефарит органів зору?

У ролі сприятливих факторів, що знижують резистентність ока, можуть виступати такі стани:

  1. Аномалії рефракції (далекозорість та астигматизм), які своєчасно не кориговані або корекція неадекватна.
  2. Захворювання травного тракту, цукровий діабет.
  3. Реакції гіперчутливості, коли імунітет неправильно реагує на «нешкідливий» фактор.
  4. Дефіцит вітамінів та жирів у раціоні харчування та несприятливі чинники довкілля.

Вірусний блефарит найчастіше викликається герпес вірусами. Бактеріальне запалення краю повік та куточків очей, як правило, асоційовано зі стафіло- та стрептококами, які є представниками умовно-патогенної флори. Вона активується на тлі ослабленого імунітету, інфекцій та дисбактеріозу. Найбільшу небезпеку становлять стафілококи, які виділяють токсини та ферменти. Ці речовини порушують життєдіяльність клітин, останні гинуть, що призводить до утворення ерозивних дефектів.

Причинами алергічного блефариту можуть бути медикаменти та косметичні засоби, які у схильних осіб запускають розвиток реакцій гіперчутливості уповільненого типу. У деяких випадках алергія може розвиватися внаслідок тривалого токсичного впливу бактеріальних, вірусних та паразитарних агентів. При себорейній формі блефариту збільшується продукція змінених за складом ліпідів. 

Основне про лікування блефариту очей.

Залежно від характеру та причини запального процесу, загального стану організму лікування захворювання потребує комплексного підходу. Терапія спрямована на боротьбу з причинним фактором, корекцію місцевих та системних змін. Радикальне видалення блефариту неможливе, так як процес є хронічним.

Основу місцевої терапії становить якісна гігієна повік. При виразковому процесі кірки і гнійне виділення видаляють ватним тампоном, змоченим у водному розчині антисептика. Якщо кірки грубі, то попередньо на повіку накладають примочку на 5-10 хвилин, після чого тільки видаляють патологічне відділення. Для розм’якшення секрету, що підсохнув, також може використовуватися індиферентна мазь.

На першому етапі лікування блефариту зазвичай використовуються нестероїдні протизапальні засоби. Якщо ці препарати не дозволяють усунути запалення, то лікар призначає кортикостероїди, які мають більш потужну протизапальну дію.

Після того, як виразки загоїлися, або при вихідній відсутності виразкового дефекту, призначається масаж повік. Він може проводитись у домашніх умовах. Більш «просунутою» версією є масаж повік на скляній паличці, яку проводить офтальмолог. Він сприяє видавлюванню патологічного секрету із залоз, якими багата повіка.

Щоб швидко та ефективно усунути блефарит звертайтеся в AstraMed при перших його симптомах. Наші лікарі-офтальмологи вислухають усі Ваші скарги, проведуть діагностику зору та підберуть ефективне лікування саме для Вас.

Блефарит: причини та лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори